Načítavanie údajov ...

Pčola v Šali namiesto Packu

Peter Pčola novým trénerom hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa

 

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa budú mať v nasledujúcom súťažnom ročníku nového kormidelníka. V uplynulej sezóne, ktorú predčasne ukončila pandémia koronavírusu, ich viedol Ján Packa. Skúsený bývalý kouč reprezentácie napokon nenaplnil kontrakt až do uplynutia jeho platnosti (do konca sezóny 2019/2020) a s vedením šalianskeho klubu sa korektne dohodol na predčasnom ukončení pôsobenia, keďže nebolo možné pokračovať ani v tréningovom procese. Ešte nejaký čas predtým ponúkli predstavitelia HK Slovan Duslo Packovi predĺženie spolupráce, ale on už pri nástupe do funkcie avizoval, že pri Váhu zotrvá len rok.

Packa, ktorého bilancia s družstvom v MOL lige bola 15 víťazstiev – 1 remíza – 8 prehier, má už svojho nástupcu. „Môžeme už informovať o trénerskej výmene. Družstvo povedie Peter Pčola a jeho asistentkou by mala byť Andrea Šalatová,“ prezradil pred podcast Slovenského zväzu hádzanej manažér Šale Rudolf Petrikovič, ktorý zároveň avizoval aj návrat bývalej hráčky Dusla Martiny Tulipánovej. Tá naposledy hrávala za Sportu Hlohovec, v drese ktorej jej v ročníku 2019/2020 patrila priebežná 3. pozícia medzi kanonierkami súťaže so 144 gólmi, predtým v DHC Slavia Praha a v šalianskom kádri nahradí Veroniku Gajdošovú. Šalianski funkcionári sa dohodli aj na spolupráci s Petrou Varjassiovou, ktorá má hráčske skúsenosti aj zo spoločnej slovensko-českej súťaže i mládežníckych reprezentácií SR.

Nový kouč hádzanárok Šale Peter Pčola je zo svojho hráčskeho pôsobenia známy ako extraligový brankár (ŠKP Bratislava, HC Štart Nové Zámky, MŠK Považská Bystrica, …). Ešte aj v uplynulej sezóne vypomáhal Považanom. Ako tréner získaval skúsenosti napríklad pri mužoch bratislavského ŠKP, viedol Regionálne centrá hádzanej a pôsobil aj pri mládežníckych reprezentačných výberoch.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: sala.dnes24.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022