Načítavanie údajov ...

Podcast MOL Ligový špeciál: Šaľa s novým trénerom a Bánovce na budúcu sezónu na 99 percent nie

V ďalšej epizóde hádzanárskeho podcastu sme sa vybrali za slovenskými družstvami najvyššej československej hádzanárskej súťaže žien MOL Ligy. Okrem posilnenia kádra v Dunajskej Strede a novej trénerskej akvizícii v HK Slovan Duslo Šaľa sme sa dozvedeli aj to, že nasledujúca sezóna bude pravdepodobne bez Bánoviec nad Bebravou.

„Rozhodne sa vo štvrtok, ale podľa môjho názoru na 99 percent nie“. odpovedal na otázku, či uvidíme Bánovce v MOL Lige aj v sezóne 2020/2021 tréner žien Richard Makýš.

Prezident minuloročného finalistu ŠŠK Prešov Peter Šutran sa vyjadril aj k aktuálnej ekonomickej situácii: „U nás ostávame pri poloprofesionálnych podmienkach, samozrejme s tým, že všetky hráčky žien budú mať zmluvy“.

V HK Slovan Duslo Šaľa končí ako tréner Ján Packa a meno nového trénera prezradil v našom podcaste oficiálne po prvýkrát člen Výkonného Výboru klubu Rudolf Petrikovič. Zároveň potvrdil aj príchod výraznej hráčskej posily z Hlohovca.

Športový riaditeľ slovenského majstra Iuventy Michalovce Ján Beňadik potvrdil príchod nádejnej mládežníckej reprezentantky Valérie Dulinovej, veľké zmeny v tíme však už neplánujú: „Chceme družstvo zastabilizovať, pretože v uplynulých sezónach tam bol veľký pohyb, takže gro tímu zostane pokope.“

Športová riaditeľka HC DAC Dunajská Streda Silvia Priklerová odpovedala aj na otázku, či by príchod slovenských reprezentantiek mohol byť pre vyššiu zohratosť výhodou ja pre slovenskú ženskú reprezentáciu: „Určite je jednoduchšia spolupráca s domácim ako zahraničným klubom. Boli sme už kontaktovaní aj pánom Streicherom. Myslím si, že v tomto smere nebude žiadny problém a bude to len a len prínosom.“

Celú podcastovú epizódu MOL Ligový špeciál nájdete na platforme Anchor:

Spotify

Apple Podcasts 

Google Podcasts

Autor: slovakhandball.sk, Foto: HC DAC Dunajská Streda

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022