Načítavanie údajov ...

Podľa Pastorkovej skalp majstra vďaka kolektívnemu výkonu, pre Dávida to šok nebol

História sa po roku zopakovala. Hádzanárky najlepšieho slovenského ženského hádzanárskeho klubu odišli zo Žitného ostrova naprázdno. Kým vlani hádzanárky HC DAC Dunajská Streda ako nováčik šokovali úradujúceho majstra výhrou 26:24, tentoraz ako družstvo posilnené o reprezentantky s väčšími ambíciami uťali favoritovi sériu bez prehry triumfom 28:23 (15:11).
„O tomto vlaňajšom dueli sme medzi sebou ani veľmi nehovorili. Skôr sme chceli odčiniť náš prvopolčasový výkon z Michalovciec, ktorý nebol príliš dobrý, a zároveň nadviazať na druhý polčas zo septembrového vzájomného súboja, čo sa nám aj podarilo,“ povedala pre slovakhandball.sk reprezentačná pivotka Kristína Pastorková, ktorá bola jednou zo strojkýň sobotňajšieho víťazstva HC DAC nad Iuventou Michalovce v MOL lige žien.

Po záverečnom hvizde si mohla so spoluhráčkami vychutnať pocit, aký v tejto sezóne ešte nezažili. Pre DAC to bol len tretí ligový duel a vôbec prvé víťazstvo. „Dlho sme nehrali, a preto sme vôbec nevedeli, čo môžeme od seba i zápasu očakávať. Na stretnutie s Iuventou sme sa svedomito pripravovali, ale nemali sme možnosť vyskúšať si to, čo sme netrénovali. Každá z nás mala určité obavy. Som rada, že sa nám podarilo uspieť vďaka kolektívnemu výkonu,“ poznamenala 23-ročná letná posila dunajskostredského tímu a pomeovala aj ďalšie faktory vydareného vystúpenia: „Pomohla nám brankárka Viki Oguntoye, ale každá sme v hre pridali niečo, čím sme postupne zvyšovali náš náskok a pomohli ho aj udržať do záverečného hvizdu.“

Dunajskostredčanky boli prakticky počas celého priebehu vo vedení. To na začiatku druhého dejstva narástlo na 18:12, ale o necelých 10 minút sa scvrklo na 19:17. „Ak mám pravdu povedať, ja som vývoj skóre v zápasovom nasadení ani nevnímala. Snažila sa stále tvrdo pracovať, aby sme neprišli o vedenie. Samozrejme, pre našu psychiku bolo dobré, že súper bol v úlohe toho, kto sa musel doťahovať. V Michalovciach to bolo úplne opačne, tam sme mali my osemgólové manko,“ poznamenala známa bojovníčka na pohľadanie.

Iuventa pricestovala na juh SR len s 12-členným kádrom a bez viacerých opôr (Rebičová, Kompaniecová, Radovičová, chýbali aj Štefaniková, Štefanová, Kakaščíková, pozn.). „Každý tím by také oslabenie poznačilo. Aj nám sa počas duelu zranila Boglárka Bíziková a ani my sme neboli všetky fit. Už v príprave sme mali problémy so zraneniami, takže v tomto smere to bolo vyrovnané,“ tvrdí Pastorková.

Dunajská Streda zvládla šláger, hoci jej zápasová pauza v spoločnej slovensko-českej súťaži trvala viac ako dva mesiace. Svoj do soboty posledný duel v MOL lige odohrala 5. septembra práve v Michalovciach (26:29). „Bavili sme sa o tom s dievčatami. Je frustrujúce, keď len trénujete a nemáte potom možnosť to predviesť. Sme rady, že stretnutie sa odohralo bez problémov. Víťazstvo sme aj vzhľadom na súčasnú situáciu s pandémiou ani neoslavovali. Pobrali sme sa domov a už sa sústredíme na ďalšie povinnosti.“

Najbližšie v sobotu 14. novembra od 17.00 h hráčky Dunajskej Stredy privítajú ŠŠK Prešov. „Budeme chcieť získať ďalšie dva body a nadviazať na tento víkend,“ dodala Pastorková, ktorá dosiahla dva góly a v 56. min videla po treťom vylúčení červenú kartu.

V drese Iuventy strelecky vynikla Lívia Klučková, autorka tucta presných zásahov, pričom osemkrát sa presadila z pokutového hodu. Ani to však Michalovčankám nestačilo, aby využili šancu dostať sa na líderskú pozíciu v priebežnej tabuľke. „Neplnili sme trénerove taktické pokyny, zlyhávali sme vo všetkom. Nepomohli sme brankárkam, nepremieňali sme vyložené šance a toto je výsledok,“ skonštatovala Klučková v relácii Góly – body – sekundy na RTVS.

Iuventa prišla o tohtosezónnu ligovú nezdolanosť. Nespokojný bol aj tréner Peter Dávid. „Súperkám sme odovzdali veľmi veľa ľahkých lôpt. Rozhodujúce teda bolo, že sme urobili veľa nevynútených chýb. Navyše sme nechytili ani optimálny rytmus v obrane, kde nám citeľne chýbala Rebičová. Síce sme sa viackrát gólovo dotiahli na súpera, vždy sme však potom urobili spomenuté chyby, ktoré nás opäť zrazili dole. V našej hre mi chýbala nejaká dobrá fáza, ktorá by nás nakopla k lepšiemu výsledku,“ uviedol pre Noviny Zemplína Dávid, ktorý sa vyjadril aj na adresu premožiteľa: „Dunajská Streda v lete posilnila svoj káder a v súčasnosti sa dostáva na našu úroveň. O šoku teda hovoriť nemôžeme. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: HC DAC

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022