Podravke chýbali dva góly, Holešová si nezahrá v semifinále Pohára EHF

Podravka Koprivnica sa s Pohárom EHF rozlúčila 6-gólovým triumfom nad tímom Herning-Ikast Haandbold, ktorý jej však nestačil na postup

Chorvátsky tím HC Podravka Vegeta Koprivnica nedosiahne na celkový triumf v Pohári EHF hádzanárok 2018/2019. Klubu slovenskej reprezentantky Márie Holešovej napokon chýbali len dva góly k postupu do semifinále. Podravka bola po prvom zápase štvrťfinále druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže ženských klubov v náročnej situácii, keď na palubovke dánskeho Herning-Ikast Haandbold utrpela prehru 26:34 (12:17). V domácej odvete sa snažila zmazať osemgólové manko, už na polčasovú prestávku išla s nádejným šesťgólovým vedením, ale po zmene strán sa jej nepodarilo dosiahnuť postupový rozdiel. Koprivnica vyhrala bez gólového prispenia Holešovej 24:18 (12:6), ale v súčte dvojzápasu ťahala za kratší koniec (50:52). Ikast sa v semifinále stretne s dánskym družstvom Team Esbjerg, ktorý vyradil ruský Kubaň Krasnodar (37:24 a 37:31).

Autor: SITA, Foto: rk-podravka.hr