Načítavanie údajov ...

Portugalčan Santos na skúšku do Prešova

Čupryna víťazom klubovej ankety prešovského Tatrana o najlepšieho hráča za december 2018

Do kádra hádzanárov Tatrana Prešov by v blízkej budúcnosti mohol pribudnúť portugalský hráč. Na týždňovú skúšku do tímu úradujúceho slovenského šampióna príde v najbližších dňoch podľa informácie na klubovom webe 26-ročný Nuno Santos. Ľavoruký pravý krídelník pôsobí v družstve Belenenses, ktorého je aktuálne najlepším strelcom so 75 gólmi v 16 dueloch.

„Santos bude u nás od 20. do 27. januára. Naším zámerom síce bolo hráča vyskúšať aj počas prípravných zápasov, ktoré odohráme na turnaji v Šali (18. a 19. 1., pozn.), ale keďže sa portugalská liga hrá aj počas majstrovstiev sveta, klub ho neuvoľnil. Uvidíme, ako sa ukáže počas tréningových jednotiek. Ak bude skúška úspešná, budeme sa baviť o ďalších krokoch súvisiacich s jeho príchodom,“ uviedol generálny manažér prešovského klubu Miroslav Benický k možnosti angažovať najlepšie krídelníka v Portugalsku v uplynulom roku (147 gólov v 34 zápasoch).

V klubovej ankete Tatrana o najlepšieho hráča mesiaca december 2018 zvíťazil z trojice nominovaných brankár Igor Čupryna. Ukrajinský rodák vyšperkoval svoje decembrové výkony, za ktoré získal aj nomináciu do najlepšej sedmičky nadnárodnej SEHA Gazprom League a v hlasovaní fanúšikov sa stal tiež najužitočnejším hráčom (MVP) tejto súťaže za uplynulý mesiac. Čupryna v ankete triumfoval pred dvojicou Martin Straňovský – Titouan Afanou-Gatine. Nadviazal na novembrové víťazstvo Bruna Butoraca, ktorý sa stal prvým víťazom ankety.

Autor: SITA, Foto: facebook N. Santosa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022