Načítavanie údajov ...

Poruba už bez trénera Daniša, Slovenky Zemanovičovej i brankárky Krebsovej

Zmeny vo vedení i v kádri DHC Sokol Poruba

Hádzanárky DHC Sokol Poruba pôjdu do nasledujúcej sezóny už bez trénera Dušana Daniša. Skúsený slovenský kormidelník sedel na lavičke ostravského tímu od leta 2018. V nedohranom ročníku 2019/2020 patrila jeho zverenkám v tabuľke MOL ligy 4. priečka a v Českom pohári sa prebojovali na turnaj Final 4.

„S trénerom Danišom sme sa po vzájomnej dohode rozhodli ukončiť spoluprácu. Jedným z dôvodov bol aj jeho plánovaný zdravotný zákrok. Dušanovi prajeme najmä veľa zdravia, ktoré mu umožní pokračovať v jeho dlhodobej a úspešnej trénerskej kariére,“ informoval na klubovom webe predseda klubu Jan Zezulčík.

Nové vedenie DHC Sokol sa po slovenských koučoch – pred Danišom viedli družstvo Peter Olšavský a Ján Beňadik – rozhodlo dať príležitosť českému kormidelníkovi. „Od novej sezóny povedie tím Ivo Vávra, ktorý doteraz pôsobil v družstvách mužskej extraligy. Po dlhých rokoch, keď porubu viedli slovenskí tréneri, je táto zmena pre mnohých možno prekvapením, ale je logickým vyústením nového nastavenia smerovania oddielu. Vávra je koučom z nášho regiónu a stotožňuje sa s našimi cieľmi, plánmi a najmä spôsobom, ako ich dosiahnuť,“ vysvetlil Zezulčík.

Sedemdesiattriročný Daniš pred Porubou doviedol v roku 2018 hráčky ŠŠK Prešov k obhajobe bronzu v národnom play-off SR. V minulosti žal úspechy s Prešovom, Šaľou, Interom Bratislava a Michalovcami. Pôsobil aj v poľskom klube MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz. Viedol tiež reprezentáciu SR.

Zmenám sa nevyhol ani hráčsky káder Poruby. Už v ňom nebudú figurovať ani dve hráčky známe zo slovenských paluboviek. „Po vzájomnej dohode sme ukončili spoluprácu s ukrajinskou brankárkou Alexandrou Krebsovou (v minulosti chytala za Iuventu Michalovce a Slovan Duslo Šaľa, pozn.) a slovenskou pivotkou Barborou Zemanovičovou,“ dodal Zezulčík.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: zeny.chf.cz

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022