Načítavanie údajov ...

Potvrdené. Víťazom SP mužov MŠK Považská Bystrica

ŠTK SZH rozhodla ponechať v platnosti výsledok finále Slovenského pohára hádzanárov

Len týždeň trvala neistota ohľadom víťazstva MŠK Považská Bystrica v Slovenskom pohári v hádzanej mužov 2018/2019. Tatran Prešov, finálový súper Považanov, podal totiž po stretnutí o domácu pohárovú trofej námietku k porušeniu pravidiel hádzanej. Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej (ŠTK SZH) však ponechala v platnosti výsledok, keď po remíze 26:26 (12:15) v riadnom hracom čase zvíťazili hráči Považskej Bystrice 6:5 v rozstrele zo značky pokutového hodu. Zverenci trénera Václava Straku sa postarali o tretí považskobystrický triumf v SP po rokoch 2001 a 2006.

Ako je známe, finále 41. ročníka Slovenského pohára v hádzanej mužov, ktorým vyvrcholil nedávny turnaj Final 4 v Košiciach, malo dohru. Dôvodom bola skutočnosť, že druhá časť ´sedmičkového´ rozstrelu sa neuskutočnila podľa podľa pravidiel. Deň po zápase na to podaním námietky upozornili zástupcovia Tatrana Prešov.

ŠTK SZH na svojom pondelkovom zasadnutí, na ktorom sa zaoberala finále SP, dospela k rozhodnutiu: „ŠTK ponecháva výsledok 32:31 /26:26 (12:15)/ v platnosti v zmysle Súťažného poriadku SZH článok 50 „Námietky“ bod 4.“ Podľa tohto bodu námietky proti skutočnostiam známym v priebehu alebo ihneď po skončení stretnutia musí rozhodca na žiadosť zodpovedného vedúceho družstva zaznamenať do zápisu. Bez tohto záznamu nemôžu riadiace orgány riešiť námietky.

ŠTK SZH si vyžiadala vyjadrenia všetkých aktérov (rozhodcov, delegáta, supervízora a družstva MŠK P. Bystrica) a podľa jej zistení v rámci platnej legislatívy nemohla rozhodnúť inak, keďže ani jeden zodpovedný vedúci nepožiadal o záznam do zápisu o stretnutí, ktorý obaja vedúci riadne podpísali. Tým pádom nedošlo k naplneniu čl. 50 bod 4 – neprišlo k námietke proti skutočnostiam ani v priebehu a ani po skončení stretnutia.

Podľa pravidiel hádzanej čl. 42 bod 1 SP sú členovia družstva (hráči, tréner, vedúci, funkcionári) povinní ovládať a plne dodržiavať všetky ustanovenia pravidiel hádzanej, súťažného poriadku a rozpisu súťaže.

ŠTK SZH odstupuje rozhodcov, delegáta a supervízora na riešenie Komisii rozhodcov a delegátov SZH. Proti tomuto rozhodnutiu je možné podať do 15 dní odvolanie na výkonný výbor SZH.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022