Načítavanie údajov ...

Považania chcú v EP zúročiť domácu palubovku a veria v jarné pokračovanie už aj pred divákmi

MŠK Považská Bystrica počas víkendu dvakrát proti litovskému tímu Granitas-Karys Kaunas

Predvianočný víkend mal na Slovensku patriť aj ligovej hádzanej v podobe dvoch dohrávok Slovnaft handball extraligy mužov. Oba plánované duely na sobotu 19. decembra: 6. kolo Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec a 8. kolo HK Košice – MHC Štart Nové Zámky sú však z karanténnych opatrení v súvislosti s COVID-19 odložené na neskoršie termíny. Bez hádzanej však priaznivci tohto športu nezostanú, keď po oba dni sa v akcii predstaví družstvo MŠK Považská Bystrica, ktoré čaká dvojzápas 3. kola Európskeho pohára (niekdajšieho Vyzývacieho pohára) proti litovskému klubu Granitas-Karys z Kaunasu. Považania svojho súpera na základe dohody predstaviteľov oboch klubov privítajú v domácom prostredí – najskôr v sobotu 19. decembra od 18.00 h a v nedeľu 20. 12. od 15.00 h. V prvom dueli bude MŠK v zápise o stretnutí figurovať ako hosťujúci tím. Oba súboje, ktoré povedú poľskí arbitri Andrzej Chrzan a Michal Janas, budú aj pred televíznymi kamerami v priamom prenose na Sport TV.

„Podarilo sa nám získať o Kaunase informácie. Videl som aj jeho posledné duely v litovskej i pobaltskej lige. V súčasnej dobe vie hrať hádzanú už každý. Granitas-Karys má vyrovnané družstvo bez hviezd, ale posty má zdvojené hráčmi rovnocennej výkonnostnej úrovne. V kádri sú dvaja šikovní ´streďáci´, ktorí sa vedia presadiť jeden na jedného, alebo pripraviť šance ostatných spoluhráčom. Majú šikovných krídelníkov, 207 cm vysokého pivota a vyše dvojmetrovú ľavú spojku. Rozhodne to nie je tím hodný podcenenia,“ charakterizoval považskobystrický kouč Václav Straka najbližšieho protivníka.

Jeho zverenci uplynulý víkend utrpeli v Slovnaft handball extralige tesnú prehru v Košiciach s nováčikom súťaže (23:24). V lige tak podľahli v ostatných dvoch stretnutiach. „Od domácej prehry s druhým košickým družstvom Crows sme sa dostali do dobrej hernej pohody. Súboje s Prešovom i HK Košice boli pre nás veľmi dobrou generálkou. Najmä Tatran je kvalitnejší súper ako Kaunas, takže nás dobre preveril. Žiaľ, z Košíc si Peter Jurák odniesol zranenie čeľuste a nebude k dispozícii. Otáznik visí ešte nad štartom Anura Burnazoviča, ktorý je chorý a čakáme, ako sa to vyvinie,“ poznamenal pre slovakhandball.sk Straka pred úvodným tohtosezónnym vystúpením v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži.

Litovský klub pricestuje na Považie v piatok okolo obeda. Domáci dvojzápas by mal misky váh mierne nakláňať na stranu považskobystrických hádzanárov. „Áno, hoci klasické domáce prostredie s plnými tribúnami to nebude. Výhoda je to v súčasnej dobe najmä smerom k cestovaniu, ktoré nám odpadlo. Pokúsime sa to zúročiť a radi by sme sa na európskej scéne ešte aspoň raz predstavili aj pred našimi divákmi. V tejto súvislosti musíme dúfať, že situácia sa zlepší a na jar to bude možné,“ dodal s nádejou kormidelník MŠK.

Európsky pohár mužov 2020/2021 – 3. kolo:
prvý zápas:
sobota 19. 12. o 18.00 h: Granitas-Karys Kaunas (Lit.) – MŠK Považská Bystrica (SR), rozhodujú: Chrzan a Janas (obaja Poľ.)
odveta:
nedeľa 20. 12. o 15.00 h: MŠK Považská Bystrica (SR) – Granitas-Karys Kaunas (Lit.), rozhodujú: Chrzan a Janas (obaja Poľ.)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Taláčová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022