Načítavanie údajov ...

Považania opäť proti Litovčanom

Utorkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) určil súpera aj hráčom MŠK Považská Bystrica, ktorí budú účinkovať, ako je už v ostatných sezónach tradíciou, v Európskom pohári mužov. Pri siedmej účasti za sebou v tejto súťaži začnú svoje vystúpenie v 2. kole, kde na nich čaká Dragunas Klaipeda z Litvy. Stretnutia sú plánované na október, prvé 16. alebo 17. na litovskej pôde a odveta o týždeň neskôr 23. alebo 24. 10. na považskobystrickej palubovke.

„V prvom rade sme radi, že sa stretneme s tímom, s ktorým sme doteraz nemali tú česť. Bude to pre nás nová skúsenosť. Keďže možností bolo veľa, potenciálneho súpera sme pred žrebom neriešili. To, že je opäť z Litvy, berieme ako fakt. Jednoducho, tak to vyšlo. Tento súper je pre nás taká zlatá stredná cesta. Určite je lepšie, že nemusíme čakať na postupujúceho z 1. kola a už teraz vieme, kto nás čaká. Po zoštíhlení Ligy majstrov sa niektoré družstvá vzdali možnosti štartu v Európskej lige a prihlásili sa do Európskeho pohára. V ňom štartuje o 23 klubov viac ako v predchádzajúcej edícii, čo z neho robí zaujímavejšiu súťaž,“ povedal pre slovakhandball.sk kouč MŠK Václav Straka.

Jeho zverenci nemusia hrať úvodné kolo a pri žrebe druhého figurovali medzi 27 nasadenými tímami. Považania majú nedávne skúsenosti s litovskou hádzanou, v predchádzajúcej edícii EP sa v 3. kole stretli s družstvom Granitas-Karys Kaunas, nad ktorým v domácom dvojzápase najskôr zvíťazili 25:22 a potom remizovali 28:28, čím si vybojovali postup do osemfinále v hierarchii EHF tretej najvýznamnejšej kontinentálnej klubovej pohárovej súťaže.

Európsky pohár mužov 2021/2022 – 2. kolo (prvé zápasy 16./17. 10. – odvety 23./24. 10. 2021):
Dragunas Klaipeda (Lit.) – MŠK Považská Bystrica (SR)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022