Načítavanie údajov ...

Považania po výhre v Lavise jednou nohou v osemfinále Vyzývacieho pohára

Pallamano Pressano (??) – MŠK Považská Bystrica (??) 24:28 (10:14)

Hádzanári MŠK Považská Bystrica úspešne začali svoje účinkovanie vo Vyzývacom pohári mužov (Challenge Cup) 2018/2019, keď v prvom zápase 3. kola zvíťazili v Taliansku štvorgólovým rozdielom. V Lavise, kde hráva svoje domáce stretnutia Pallamano Pressano, dosiahli triumf 28:24 (14:10) a vypracovali si sľubnú východiskovú pozíciu na postup do osemfinále tejto európskej pohárovej súťaže. Zverenci trénera Václava Straku môžu svoj prienik medzi 16 najlepších tímov aktuálnej edície Vyzývacieho pohára (v osemfinále boli aj v predchádzajúcich dvoch ročníkoch) potvrdiť v budúcotýždňovej odvete, ktorá sa na Považí bude hrať v sobotu 24. novembra od 18.00 h.

Výsledok – Vyzývací pohár mužov 2018/2019  3. kolo – prvý zápas (odveta 24. 11. 2018 o 18.00 h) – sobota:
Pallamano Pressano (Tal.) – MŠK Považská Bystrica (SR) 24:28 (10:14)
Góly P. Bystrice: Vallo 9, Š. Macháč 5, M. Briatka 4, Ivanicja a Pupík po 3, Tumidalský 2, Jurák a Mar. Gardian po 1.

Lepšie začali domáci, ale Považania, ktorí nastúpili bez zranených Biela, M. Kozáka a Bystrického, otočili na 7:6. V 23. min odskočili na 11:8 a o dve minúty neskôr na 13:9. Štvorgólový náskok mali aj vďaka zákrokom brankára Kovačina pri odchode na prestávku. Po zmene strán hostia držali opraty duelu vo svojich rukách, za necelú štvrťhodinu sa odpútali na 23:16. Pri chuti bol najmä Vallo, ktorý k jednému gólu zo záveru prvej časti pridal v druhej ďalších osem a bol najlepším strelcom. Na začiatku záverečnej desaťminútovky vyhrávali 27:19, ale hráči Pressana, aktuálne 5. tímu najvyššej talianskej súťaže, v závere sériou gólov skorigovali prehru na konečných 24:28. Náskok Považanov pred odvetou mohol byť ešte výraznejší, ale nepremenili tri pokutové hody.

Hlas:
Václav Straka (tréner P. Bystrice): „Dá sa povedať, že s dosiahnutým výsledkom sme spokojní. Škoda len záveru, keď sme niekoľko útokov nedotiahli do gólového konca. V prvom polčase, kým sme sa prispôsobili prostrediu, sme robili nevynútené technické chyby a domáci nás trestali gólmi z prvej či druhej vlny. Potom sme sa upokojili a zlepšením hry v útočnej činnosti sme skóre otočili. Vynikajúco chytal Kovačin v bránke.“

Autor: SITA, Foto: MSK.SK

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022