Načítavanie údajov ...

Považania v osemfinále Vyzývacieho pohára proti tímu z Petrohradu

Žreb osemfinále Vyzývacieho pohára v hádzanej mužov 2018/2019

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa v osemfinálovom 4. kole Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) 2018/2019 stretnú s ruským klubom HC Neva SPb. Rozhodol o tom utorkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF). Považania by tím z Petrohradu mali najskôr privítať v domácom prostredí 9. alebo 10. februára, odveta v Rusku by sa mala hrať o týždeň neskôr 16. – 17. 2. 2019.

Považská Bystrica figurovala pred žrebom medzi osmičkou nenasadených tímov a jej súper mohol vzísť z okteta: HC Vise BM (Belg.), AEK Atény HC (Gréc.), VHC Sviesa Vilnius (Lit.), HC Berchem (Lux.), AM Madeira Andebol SAD (Portug.), CSM Bukurešť (Rum.), Dinamo-Victor Stavropoľ (Rus.) a HC Neva Petrohrad (Rus.).

Považania boli priamo nasadení do 3. kola Vyzývacieho pohára, v ktorom s prehľadom prešli cez taliansky tím Pallamano Pressano (28:24 a 29:23). Hráči petrohradského družstva odohrali oba duely v boji o osemfinále v domácom prostredí, kde nemali problém dvakrát zdolať luxemburský HB Dudelange (31:12 a 24:16). Štvrťfinalista Vyzývacieho pohára zo sezóny 2015/2016 má v kádri jediného legionára – ukrajinského brankára Vitalija Šimanského.

„Čo si tu už navyberáme? Prial som si opäť Madeiru, ktorá nás vlani vo vyrovnanom dvojzápase vyradila. Bol by to súper, s ktorým by sme mohli reálne zabojovať o postup. Z hľadiska atraktivity nás čaká zaujímavý súper, ktorý má vysokú kvalitu. Naši fanúšikovia uvidia dobrú hádzanú a naši mladí chalani budú mať od koho naberať skúsenosti. Každopádne, ak by sa objavila téma dvoch stretnutí u niekoho, tak pripúšťame len možnosť hrať oba zápasy u nás. Bude to debata na úrovni klubov, ale Petrohrad je silný ekonomicky i herne, preto predpokladám, že nebude mať záujem predstaviť sa dvakrát v Považskej Bystrici,“ uviedol pre agentúru SITA ešte po žrebe manažér MŠK Ľuboš Cifra, ktorého doplnil s prvou reakciou na súpera aj považskobystrický tréner Václav Straka: „Žreb neovplyvníme. Petrohrad je veľmi silný protivník, popredné ruské družstvo (aktuálne 3. v tabuľke ruskej ligy, pozn.) a pravidelný účastník európskych pohárových súťaží. Pre nás je to výzva a šanca získať ďalšie skúsenosti, pre ktoré účinkujeme na medzinárodnej scéne. V osudí boli aj slabšie tímy, proti ktorým by sme mohli reálnejšie pomýšľať na postup. To však neznamená, že teraz naň nemyslíme.“

Považania účinkujú v tejto európskej pohárovej súťaži už štvrtý ročník za sebou, pričom tretíkrát v sérii sú osemfinalistami Vyzývacieho pohára.

O štvrťfinále sa pokúsi zabojovať aj grécky AEK Atény, ktorého hráčom je slovenský reprezentant Maroš Baláž. Žreb mu do cesty postavil izraelský Ramat Hašaron. Mojmír Hlavatý s českým klubom Dukla Praha bude čeliť rumunskému CSM Bukurešť.

Vyžrebované dvojice osemfinále Vyzývacieho pohára mužov 2018/2019 (prvé zápasy 9./10. – odvety 16./17. 2. 2019):
AS SGS Ramat Hašaron (Izr.) – AEK Atény HC (Gréc.)
MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Neva SPb (Rus.)
Donbas (Ukr.) – AM Madeira Andebol SAD (Portug.)
HC Dukla Praha (ČR) – CSM Bukurešť (Rum.)
HC Mašeka Mogiľov (Biel.) – HC Vise BM (Belg.)
ÖIF Arendal (Nór.) – Dinamo-Victor Stavropoľ (Rus.)
HC Berchem (Lux.) – Dicken Helsini (Fín.)
VHC Sviesa Vilnius (Lit.) – RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.)

Autor: SITA, Foto a Video: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022