Považania víťazne v Šali a v tabuľke pred Košičanov

Súboj tabuľkových susedov v Slovnaft handball extralige mužov 2019/2020 sa v Šali skončil víťazstvom hostí z MŠK Považská Bystrica, ktorí v rámci predohrávky 11. kola zdolali domáci HKM 31:27 (18:16). Považania sa vďaka dvojbodovému zisku posunuli na 2. miesto pred Košičanov. Za lídrami z Prešova zaostávajú o dva body.

V prvom polčase boli častejšie vo vedení Šaľania, ktorí si viackrát vypracovali aj trojgólový náskok, ale hostia ešte do prestávky naklonili skóre na svoju stranu. Považania mali v 39. min k dobru päť gólov (24:19), ale štvrťhodinu pred koncom vyhrávali už len 25:23. Dráma v závere sa však nekonala, keďže Šaľa ešte pred poslednou desaťminútovkou štyrikrát za sebou inkasovala a razom prehrávala 24:30. Považskobystrickí hádzanári sa víťazne naladili na odvetu 3. kola Vyzývacieho pohára v Stavropole.