Načítavanie údajov ...

Považania vo Vyzývacom pohári opäť proti ruskému súperovi

Už aj tretí slovenský zástupca v európskych pohárových súťažiach v sezóne 2019/2020 pozná svojho súpera na úvod účinkovania v aktuálnom ročníku. MŠK Považská Bystrica sa podľa výsledku utorkového žrebu vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) v 3. kole Vyzývacieho pohára mužov (Challenge Cup) stretne s ruským HC Victor Stavropoľ. Prvý zápas odohrá úradujúci slovenský vicemajster v domácom prostredí 16./17. novembra 2019, odveta v Rusku by sa mala hrať o týždeň neskôr 23./24. novembra.

„Dobre si pamätáme ruské dobrodružstvo z februára tohto roka. Podľa predbežných zistení nás čaká kvalitatívne podobné družstvo ako Petrohrad. Dostali sme prakticky najvzdialenejšieho súpera s komplikovanou dopravou, navyše dvojzápas u niekoho neprichádza do úvahy. Victor je kvalitný protivník, ktorý vedie bez zaváhania so siedmimi víťazstvami ruskú ligu, ale v konečnom dôsledku zaujímavý a pri troche šťastia aj hrateľný súper. Na druhej strane veľmi nákladný. Bude nás to stáť 15 až 20-tisíc eur, čo by sme si bez podpory mesta, v ktorom máme silného partnera, nemohli dovoliť. Na stretnutia sa tešíme a veríme, že HC Victor nie je neprekonateľná prekážka,“ uviedol pre agentúru SITA manažér MŠK Ľuboš Cifra, ktorého potešilo, že sa považskobystrickí hádzanári teraz vyhli konfrontácii s českými tímami.

Zverenci trénera Václava Straku nemuseli hrať vďaka nasadeniu 2. kolo (v 1. kole neboli nijaké zápasy, pozn.). Pri žrebovaní 16 dvojíc 3. kola figurovali medzi nasadenými a v osudí na nich čakalo jedno z družstiev z postupujúcich z októbrového 2. kola. Teoreticky prichádzalo do úvahy aj české trio HCB Karviná, HC Dukla Praha a TJ Sokol Nové Veselí, ale aj rakúsky Bregenz Handball, nórsky Drammen HK, slovinský RK Maribor Branik, švajčiarsky BSV Bern či Alingsaas HK zo Švédska. Napokon vzišiel pre hráčov MŠK ruský klub, takže začnú svoje účinkovanie proti tímu z krajiny, kde v minulej sezóne zavŕšili svoje pôsobenie vo Vyzývacom pohári, keď stroskotali na HC Neva SPb Petrohrad (21:31, 24:25).

HC Victor Stavropoľ bol v dvoch uplynulých sezónach štvrťfinalistom Vyzývacieho pohára, v aktuálnej edícii vyradil v 2. kole taliansky Cassano Magnago HC ASD (33:24, 26:26). Družstvo MŠK Považská Bystrica v predchádzajúcom ročníku tejto európskej pohárovej súťaže, ktorá sa od ročníka 2020/2021 pretransformuje na Pohár EHF, skončilo v osemfinále. Medzi 16 najlepších tímov sa dostalo tretí rok za sebou.

Postupujúci zo 16 dvojíc 3. kola Vyzývacieho pohára sa kvalifikujú do osemfinále, ktoré je na programe vo februári 2020.

Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2019/2020 – 3. kolo (16./17. 11. – 23./24. 11. 2019):
MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Victor Stavropoľ (Rus.)

Autor: SITA, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022