Načítavanie údajov ...

Považská Bystrica chce v sobotu doma proti Petrohradu uspieť

Považskobystrickí hádzanári s tretím pokusom o postup z osemfinále Vyzývacieho pohára

Tento týždeň sa opäť rozbiehajú súboje aj v európskych pohárových súťažiach v hádzanej mužov 2018/2019, v ktorých je stále v hre aj družstvo MŠK Považská Bystrica. Posledný slovenský klubový zástupca sa do diania zapojí v sobotu 9. februára, keď vo svojej hale od 18.00 h nastúpi na prvý zápas osemfinálového 4. kola Vyzývacieho pohára mužov. Jeho súperom bude ruský tím HC Neva SPb (rozhodujú Litovčania Barysas a Petrušis).

„O súperovi z Petrohradu máme prehľad, čaká nás kvalitný súper, ktorý sa v najvyššej ruskej súťaži pohybuje v tabuľke na 2. – 3. mieste. Káder je zložený až na jednu výnimku v podobe ukrajinského brankára Šimanského iba z Rusov. Hráči zo základnej zostavy majú väčšinou okolo 30 rokov a sú to takmer dvojmetroví chlapi. Čaká nás skúsený protivník, na ktorého sa zodpovedne pripravujeme a budeme sa snažiť proti nemu uspieť,“ uviedol pre agentúru SITA tréner Václav Straka, ktorého zverenci majú za sebou tri extraligové vystúpenia v aktuálnom kalendárnom roku. Po prehre s Tatranom Prešovom (20:28) a remízovom zaváhaní so Strojárom Malacky (30:30) prišlo uplynulú sobotu konečne víťazstvo nad HK Agro Topoľčany (32:26). „S Prešovom sme odohrali veľmi dobrý prvý polčas, v druhom sme to už neudržali a v závere hrali vabank. Inak to bol celkom vyrovnaný duel. V Malackách sme dostali zaslúženú facku. Dúfam, že sme sa z toho poučili,“ pokračoval Straka, ktorému robí starosti zdravotný stav pivota Šimona Macháča po stretnutí s Topoľčanmi: „Jeho štart je ohrozený. Pripravujeme sa aj na alternatívu, že nebude môcť zasiahnuť do hry, ale bolo by to pre nás citeľné oslabenie v obrane i v útoku.“

Petrohradčania po prestávke v ligovej súťaži stihli odohrať dve stretnutia. Počas víkendu prehrali na palubovke Čechovských Medveďov 26:31 a v utorok vyhrali v Saratove 29:24. V tabuľke sú aktuálne s bilanciou 10 – 1 – 5 tretí za Čechovom.

Považania v 3. kole Vyzývacieho pohára s prehľadom prešli cez taliansky tím Pallamano Pressano (28:24 a 29:23). Hráči petrohradského družstva odohrali oba duely v boji o osemfinále proti luxemburskému HB Dudelange (31:12 a 24:16) v domácom prostredí. HC Neva SPb je štvrťfinalistom Vyzývacieho pohára zo sezóny 2015/2016, tím MŠK Považská Bystrica sa tretíkrát za sebou prebojoval do osemfinále, ale predchádzajúce dva pokusy o štvrťfinále neboli úspešné.

Atraktívny súper by mohol do hľadiska prilákať aj považskobystrických priaznivcov hádzanej, ktorých pomoc budú Strakovi zverenci potrebovať, keď chcú prelomiť doterajšie osemifinálové „prekliatie“. „Veríme, že bude plno a zatiaľ všetko tomu aj nasvedčuje,“ optimisticky dodal kouč MŠK.

Odveta v Petrohrade je na programe v piatok 15. februára od 17.15 h SEČ.

Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2018/2019 – osemfinále – prvý zápas (odveta 15. 2. o 17.15 h SEČ):
sobota 9. 2.: 18.00 h MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Neva SPb Petrohrad (Rus.), rozhodujú: Tomas Barysas a Povilas Petrušis z Litvy

Autor: SITA, Foto: msk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022