Načítavanie údajov ...

Považská Bystrica do Petrohradu nie na výlet, tím MŠK chce dopadnúť lepšie ako doma

Václav Straka (tréner MŠK P. Bystrica pred odvetou osemfinále Vyzývacieho pohára): „Chceme odohrať dobrý zápas, vyvarovať sa chybám z prvého vzájomného duelu, zlepšiť koncovku a uhrať lepší výsledok“

Hádzanári MŠK Považská Bystrica už v minulosti zažili na vlastnej koži nie často vídaný obrat na európskej pohárovej scéne. Bolo to pred dvoma rokmi a práve v osemfinále Vyzývacieho pohára mužov, v ktorom účinkujú aj teraz. Vo februári 2017 to však nedopadlo podľa ich predstáv, keď proti holandskému JMS Hurry-Up premárnili jedenásťgólový náskok z domáceho zápasu (30:19) a prehrou 19:32 v odvete sa ich účinkovanie skončilo pred štvrťfinálovými bránami.

Teraz sa ocitli v podobnej situácii, ale v opačnom garde. Dvojciferný rozdiel musia dobiehať oni. Považania uplynulú sobotu prehrali pred svojím publikom s HC Neva SPb Petrohrad 21:31 (11:14) a do odvetného súboja osemfinálového 4. kola Vyzývacieho pohára 2018/2019 idú s desaťgólovým mankom, navyše sa predstavia na palubovke ruského súpera. Ak sa im nepodarí hádzanársky zázrak, tretiu sezónu za sebou sa rozlúčia s touto európskou pohárovou súťažou v osemfinále (v predchádzajúcich dvoch ich do štvrťfinále nepustili spomenutý JMS Hurry-Up a AM Madeira Andebol SAD z Portugalska, pozn.).

„S takýmito súpermi ako Petrohrad sa často nestretávame a stále platí, že pre nás sú tieto zápasy o naberaní cenných medzinárodných skúseností, ktoré inde hráči nezískajú. Samozrejme, zo športového hľadiska chceme ísť čo najďalej a víťaziť. Teraz však musíme priznať, že súper bol u nás lepší. O postupe je v podstate rozhodnuté, ale do Petrohradu rozhodne nejdeme na výlet. Chceme odohrať dobrý zápas, vyvarovať sa chybám z prvého vzájomného duelu, zlepšiť koncovku a uhrať lepší výsledok,“ uviedol pre agentúru SITA tréner MŠK Václav Straka pred odvetou, ktorá sa v Petrohrade bude hrať netradične už v piatok 15. 2. od 17.15 h SEČ (rozhodujú Macedónčania Božinovski a V. Načevski). Považská Bystrica je posledným slovenským klubovým zástupcom v aktuálnej edícií európskych pohárových súťaží.

Oba tímy – Petrohrad i Považská Bystrica figurujú vo svojich domácich ligových súťažiach na 3. mieste v tabuľke a pred pohárovou odvetou mali počas tohto týždňa zápasové voľno. Považskobystrická výprava odcestovala do Ruska vo štvrtok ráno. V 14-člennom hráčskom kádri je aj pivot Šimon Macháč, ktorý v prvom stretnutí s Nevou nemohol nastúpiť pre zranenie a družstvu citeľne chýbal v obrane i v útoku. Nad jeho nasadením do hry v piatok však stále visí otáznik.

Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2018/2019 – osemfinále – odveta:
piatok 15. 2. o 17.15 h SEČ: HC Neva SPb Petrohrad (Rus.) – MŠK Považská Bystrica (SR), rozhodujú: Danielo Božinovski a Viktor Načevski z Macedónska, prvý zápas 31:21

Autor: SITA, Foto: msk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022