Načítavanie údajov ...

Prehra Sloveniek na sústredení v Balatonboglári

Hádzanárky Slovenska si v rámci sústredenia v maďarskom Balatonboglári zmerali v prípravnom súboji sily s družstvom Národnej hádzanárskej akadémie. Zverenky trénera Pavla Streichera s účastníkom druhej najvyššej súťaže prehrali 24:28 (11:15). Najlepšou strelkyňou výrazne oslabeného slovenského tímu bola krídelníčka Réka Bíziková s 9 gólmi.

Slovenky si formu na aktuálnom zraze otestujú aj v medzištátnom stretnutí, v ktorom v utorok 26. novembra o 16.00 h nastúpia proti Fínkam. Slovenky sa pripravujú na jarné pokračovanie II. fázy kvalifikácie o postup na ME žien 2020 v Dánsku a Nórsku, v ktorej majú na konte dve prehry. V Rostove podľahli Rusku 15:34 a potom v Hlohovci nešťastne aj Srbsku 26:27.

Výsledok – nedeľa:
Národná hádzanárska akadémia (Maď.) – Slovensko 28:24 (15:11)
Najviac gólov za tím SR: R. Bíziková 9

Hlas:
Pavol Streicher (tréner žien SR): „Akoby sme už nemali dosť smoly s absenciami hráčok. Pred zápasom opustila tím Emma Hudáková, ktorú pre problémy s kolenom čaká magnetická rezonancia. Šetrili sme aj Moniku Rajnohovú a Vladimíru Kišíkovú, obe zo zdravotných dôvodov. Stretnutie splnilo svoj účel, súper potvrdil svoju kvalitu. Bola to dobrá previerka, z môjho pohľadu lepšia ako by bol turnaj v Turecku. Bolo vidieť, že je to dobre trénované a zohraté družstvo. Jeho hráčky hrali agresívne, s čím sme mali dosť problémy. Pri viacerých absenciách sme museli improvizovať, veľa priestoru dostali mladé hráčky. Najlepšou hráčkou nášho tímu i na palubovke bola Réka Bíziková, príjemne prekvapila Zuzana Trepáčová, ktorá odohrala tri štvrtiny duelu na pravej spojke a podala solídny výkon. Na ľavom krídle potvrdila kvalitu Martina Popovcová a dobré momenty predviedla aj spojka Natália Némethová.“

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022