Načítavanie údajov ...

Prehra so Saudskou Arábiou, tím SR pustil vedenie z rúk v záverečnej desaťminútovke

Hádzanári Slovenska po sobotňajšej prehre s Rakúskom 27:32 neuspeli ani v druhom januárovom medzištátnom prípravnom zápase, keď v rakúskom Wiener Neustadte podľahli reprezentácii Sauskej Arábie tesne 25:26 (10:12), hoci väčšinu pondelkového duelu boli vo vedení a rozhodujúci gól inkasovali v poslednej minúte.
Zverenci trénera Petra Kukučku sa budú môcť svojmu súperovi revanšovať v utorkovej odvete, ktorá sa bude hrať opäť vo Wiener Neustadte, tentoraz od 15.00 h. Pre Slovákov tu bude generálka pred turnajom I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2021 v Egypte, ktorý ich čaká v závere týždňa v Luxemburgu.

Medzištátny prípravný zápas v hádzanej mužov – Wiener Neustadt (Rak.) – pondelok:
Slovensko – Saudská Arábia 25:26 (12:10)
Zostava a góly SR: T. Paul, Žernovič – D. Kalafut, Slaninka 5, Š. Macháč, J. Briatka 3, Mišových, M. Straňovský 2, T. Urban 8/1, Potisk 2, Ľ. Ďuriš 1, Kancel, Kováčech, Hlinka 3, Rábek, Rečičár, Prokop, P. Hruščák 1
pok. hody: 1/1 – 4/2, vylúčení: 8 – 2, rozhodovali: Spittalerová a Foriszová (obe Rak.)

Slováci tentoraz v zostave bez L. Urbana a Konečného sa v úvode zápasu striedali vo vedení a v 24. min sa im ako prvým v stretnutí podarilo odpútať na rozdiel dvoch gólov (9:7). Hráči Saudskej Arábie vzápätí vyrovnali, ale záver I. polčasu patril tímu SR. Ten prišiel o dvojgólový náskok v úvode II. polčasu, keď súper v 37. min vyrovnal na 14:14. Kukučkovi zverenci potom opäť odskočili na dva góly, naposledy tak vyhrávali v 50. min 22:20. Saudská Arábia troma gólmi otočila vývoj skóre, v 57. min išla do vedenia 25:23. Slováci ešte vyrovnali, ale posledné slovo patrilo ich ázijskému protivníkovi (25:26).

Hlas:
Peter Kukučka (tréner SR): „S dnešným zápasom nie som absolútne spokojný. Až na dva hráčske výkony a výkon brankára Žernoviča v I. polčase to bolo z našej strany rozpačité. Ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo, keď zahodíme desať vyložených šancí. Zaslúžene sme prehrali, súper chcel viac vyhrať.“

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022