Prekvapenie v Košiciach, víťazný obrat nováčika proti majstrovi

Hneď úvodný tohtoročný duel Slovnaft handball extraligy mužov priniesol veľké prekvapenie, ktoré sa zrodilo na účet úradujúceho šampióna a lídra tabuľky. Tatran Prešov neuspel v sobotňajšom predohrávanom stretnutí 18. kola, keď ho nachytalo družstvo Košice Crows. Nováčik najvyššej slovenskej súťaže využil výhodu domácej palubovky a pred návštevou 800 divákov zdolal favorita 27:25 (11:14).

Hostia viedli celý prvý polčas, v ktorom si vypracovali trojgólový náskok. Nezvládli však vstup po zmene strán. Po šiestich minútach hry prehrávali 14:15 a v 39. min už 15:18. Tatran zaostával v 50. min 19:22, ale päť minút pred koncom už opäť viedol 24:23. Záver však patril tímu Crows. Košičania otočili na 26:24 a potom už doviedli duel do víťazného konca. Strelecky sa darilo desaťgólovému domácemu Erikovi Ľochovi. Prešov si napriek prvej prehre udržal 1. priečku, o štyri body za ním zaostávajú Považská Bystrica i Košice.

Výsledok sobotňajšieho predohrávaného zápasu 18. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020:
Košice Crows – Tatran Prešov 27:25 (11:14)
Najviac gólov: Ľoch 10 – Rábek 7/2, 800 divákov