Prekvapenie v Topoľčanoch

Záverečný zápas 15. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020 sa vo štvrtok večer v Topoľčanoch skončil nečakaným triumfom domáceho HK Agro. Zverenci trénera Martina Múdreho zaskočili tím Košice Crows, ktorý zdolali 33:28 (20:13) a nováčovi pripravili len tretiu prehru v aktuálnej sezóne najvyššej slovenskej súťaže.
Topoľčanci položili základ svojho úspechu v druhej polovici prvej tridsaťminútovky, v ktorej zo stavu 12:10 unikli na polčasových 20:13. Košičania sa v prvej štvrťhodine druhého dejstva dotiahli na 23:25, ale domáci obrat nepripustili. Odpovedali zvýšením svojho vedenia, ktoré si potom udržali až do konca. Vďaka zisku dvoch bodov preskočili ŠKP Bratislava a vrátili sa na 7. miesto tabuľky.

Výsledok štvrtkového zápasu 15. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020:
HK Agro Topoľčany – Košice Crows 33:28 (20:13)
Najviac gólov: Filipeje 9/5 – P. Hruščák 7/1, T. Urban 7/3, 198 divákov

Martin Múdry (tréner Topoľčian): Po štyroch prehrách v rade, kedy sme nezvládali hlavne druhé polčasy zápasov, sme chceli favorita potrápiť. Prvý polčas nám vyšiel na výbornú, do kabíny sme odchádzali so sedemgólovým náskokom. V kabíne sme si povedali, že musíme v druhom polčase zabojovať, aby sme získali nejaký bodík. Košiciam sa podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov, ale stretnutie sme napokon doviedli do víťazného konca, za čo chlapcom patrí poďakovanie. Zároveň verím, že hráči budú pokračovať v nastolenom trende, pretože tento zápas bol pre mňa rozlúčkou v roli trénera HK Agro.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: HK Agro Topoľčany