Načítavanie údajov ...

Prešov nehral v sobotu v extralige a nebude ani v utorok v Európskej lige

Dvaja prešovskí Tunisania zrejme na MS 2021 v Egypte

Hádzanári Tatrana Prešov prišli o dva decembrové zápasy, ktorými mali zakončiť kalendárny rok v Slovnaft handball extralige a Európskej lige. Najskôr odložili sobotňajší duel (19. 12.) proti HC Sporta Hlohovec z karanténnych opatrení v súvislosti s COVID-19 (v tíme hostí) a napokon nebudú hrať pred Vianocami ani na európskej scéne, kde mali v utorok (22. 12.) od 20.45 h nastúpiť v portugalskom Lisabone proti Sportingu CP na dohrávku 2. kola B-skupiny Európskej ligy.

„Dvojica plánovaných zápasov extraligy a Európskej ligy s Hlohovcom a Sportingom Lisabon sa nakoniec neuskutoční z dôvodov spojených s ochorením COVID-19 a zhoršujúcou sa situáciou súvisiacou s pandémiou koronavírusu. Z tohto dôvodu sú oba odložené,“ informoval na klubovom webe generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Duel Tatrana na palubovke Sportingu už raz odložili, pôvodne bol na programe už 27. októbra.

Prešovčania budú mať zápasovú pauzu od 8. decembra, keď sa v EL predstavili doma proti švédskemu IFK Kristianstad (22:27). V závere uplynulého týždňa ukončili aj tréningový proces. „Po odložení zápasov náš tím trénoval do soboty 19. decembra, následne dostalo mužstvo voľno. Na prvom tréningu v novom roku sa stretneme 6. januára. Očakávame kompletné mužstvo s výnimkou reprezentantov, ktorí sa zúčastnia na majstrovstvách sveta. V tomto momente ide o Tunisanov Džaballaha a Ben Abdallaha. Brazílčan Pedro Pacheco vzhľadom na zdravotný stav s najväčšou pravdepodobnosťou šampionát v Egypte vynechá,“ doplnil Benický.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022