Prešov nezaváhal ani proti Našiciam, Nexe pripravil prvú prehru

Hádzanári Tatrana Prešov pokračujú vo víťaznom ťažení. V 8. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ uspeli v stredajšom domácom stretnutí 5. kola, v ktorom si s chorvátskym RK Nexe Našice poradili 26:24 (15:12) a pripravili mu prvú prehru v aktuálnej edícii súťaže.

„Na začiatku sme dali veľa rýchlych a ľahkých gólov, ale presne sme vedeli, čo nás čaká. Hráči len tak nezložili zbrane. Bol to náročný zápas s kvalitným súperom, ale je super,že pokračujeme vo víťaznej sérii,“ skonštatoval pre klubový web kapitán Tatrana Martin Straňovský.

Prešovčania mali takpovediac raketový vstup do duelu, v 9. min vyhrávali už 7:1. Hostia sa však rýchlo spamätali a po štvrťhodine hry zaostávali už len 7:10. V 27. min Vozab skorigoval dokonca na 11:13. Tatran išiel na prestávku s vedením 15:12. Hráči Našíc boli blízko k vyrovnaniu v polovici druhého polčasu, keď znížili na 17:18 v 43. a 18:19 v 46. min. Domáci to však nedovolili, odskočili na 23:19 a potom si už víťazstvo postrážili. Najviac gólov v drese Šarišanov dosiahol Bruno Butorac, ktorý skóroval deväťkrát.

„Odohrali sme dobrý zápas. Vedeli sme, že Našice majú kvalitný tím, na ktorý sme sa dobre pripravili. Nie som úplne spokojný, pretože sme sa dopustili niekoľkých chýb a po vydarenom vstupe sme vrátili Našice do stretnutia. V konečnom účtovaní totiž môže aj pár gólov rozhodovať o postupujúcom do Final 4,“ uviedol prešovský kormidelník Slavko Goluža.

Jeho zverenci majú po piatich vystúpeniach bilanciu tri výhry – dve prehry (obe jednogólové) a v tabuľke sa so ziskom 9 bodov posunuli na 4. mieste. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v stredu 17. októbra, keď v 6. kole zavíta na palubovku RK Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny.

Výsledok – streda – SEHA Gazprom League 2018/2019 – 5. kolo:
Tatran Prešov (SR) – RK Nexe Našice (Chor.) 26:24 (15:12)
Najviac gólov: Butorac 9, Rábek 5, Lapajne, Číp a M. Straňovský po 3 – Vozab 7/3, Zrnič 5/3, Gadža 3
Pok. hody: 0 – 7/6, vylúčení: 6 – 3, ČK: 59. L. Urban (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Nikolič a Stojkovič (obaja Srb.),

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com