Načítavanie údajov ...

Prešov o prvé body v EL, v nedeľu na palubovke Sportingu Lisabon

Tatran Prešov v nedeľu v EL na pôde najväčšieho konkurenta v boji o postup

Ešte pred začiatkom plánovaného programu EHF Európskej ligy v hádzanej mužov 2020/2021 je priestor na niektoré dohrávky odložených stretnutí z jesene uplynulého kalendárneho roka. Jednu z nich absolvuje aj Tatran Prešov, ktorý sa v nedeľu 7. februára od 18.00 h SEČ predstaví v portugalskom Lisabone proti domácemu tímu Sporting CP v dohrávke 2. kola B-skupiny. Šarišania zatiaľ čakajú na prvý bodový zisk, keď v štyroch doterajších dueloch ťahali za kratší koniec a okupujú posledné 6. miesto s nulou na konte. Ak chcú ešte živiť nádej na obsadenie jednej zo štyroch postupových priečok, potrebujú počas víkendu bodovať, najlepšie naplno. Obzvlášť, keď ich najbližší súper je v aktuálnom poradí štvrtý so 4 bodmi. Motiváciou Sportingu je posilnenie si svojej postupovej pozície v boji o osemfinále.

Prešovskí hádzanári sa do diania v EL zapoja po dvojmesačnej pauze. „Aj keď sme zápas SEHA ligy v Záhrebe prehrali, odohrali sme dobrý duel, v ktorom sme boli domácim konkurencieschopní. Aj s chlapcami v šatni sme sa zhodli, že chceme preniesť tento výkon a nasadenie do ďalších duelov. Myslím si, že bez ohľadu na to, v akej sme situácii, chceme ísť do Lisabonu a následne aj do Nimes zabojovať o čo najlepší výsledok. Určite ideme bojovať o prvé body,“ uviedol na klubovom webe generálny manažér Tatrana Miroslav Benický pred cestovateľsky náročným výjazdom po Európe.

Prešov je jedným z troch účastníkov skupinovej fáze, ktorí zatiaľ nebodovali. Okrem Tatrana ešte Besiktas v C-skupine a Tatabánya v D-skupine. Slovenský zástupca si zostávajúci rest – súboj na pôde rumunského Dinama Bukurešť – zmaže v piatok 19. februára. Predtým však okrem duelu v Lisabone odohrá aj ďalšie dva zápasy.

Trénerovi Slavkovi Golužovi, ktorého zverenci sa tento týždeň predstavili len v SEHA League v Záhrebe (20:25), chýba z kádra kvarteto – Slovinec Fižuleto, Brazílčana Linhares, Tunisan Ben Abdallah a Slovák Krok. Posledne menovaný má za sebou pondelkovú operáciu ramena, ktoré mu operovali aj pred rokom. Jeho rekonvalescencia by mala trvať 4 až 5 mesiacov. „Mám to za sebou a teraz už len verím, že mi Pán Boh pomôže vrátiť sa na palubovku,“ zaželal si Dominik Krok.

Sporting vyhral tri zo štyroch predchádzajúcich vzájomných duelov s Tatranom Prešov. Jediný nezdar si pripísal doma v novembri 2018. Portugalský tím má v B-skupin EL vyrovnanú bilanciu 2 – 0 – 2, obe prehry utrpel s francúzskym USAM Nimes Gard (26:30 a 24:27).

Najbližší program B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021 – nedeľa 7. 2.:
dohrávka 2. kola:
18.00 h SEČ Sporting CP Lisabon (Portug.) – Tatran Prešov (SR)

Tabuľka B-skupiny:
1. IFK Kristianstad 6 4 0 2 165:155 8
2. Füchse Berlín 4 3 1 0 124:105 7
3. USAM Nimes 5 3 0 2 136:126 6
4. Sporting Lisabon 4 2 0 2 109:109 4
5. Dinamo Bukurešť 5 1 1 3 131:144 3
6. Tatran Prešov 4 0 0 4 96:122 0

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022