Načítavanie údajov ...

Prešov odcestoval do Záhrebu, pred odvetou napriek manku neskladá zbrane

Epidémia koronavírusu ruší športové podujatie naprieč Európou. Hádzanári Tatrana Prešov by druhú časť štvrťfinálovej konfrontácie SEHA Gazprom ligy 2019/2020 mali odohrať podľa plánu. Výprava Šarišanov odcestovala do Záhrebu, kde ich v stredu od 20.00 h čaká odveta proti tímu Prvo plinarsko društvo Záhreb. Úradujúcemu slovenskému šampiónovi sa sobotňajšou domácou prehrou 21:25 (11:11) v prvom zápase vzdialila vidina postupu na turnaj Final 4 v chorvátskom Zadare (3. – 5. apríla 2020).

„Záhreb v prvom zápase u nás potvrdil, že je to špičkové mužstvo so skúsenosťami z elitnej skupiny Ligy majstrov. Myslím si, že vzhľadom na aktuálny stav nášho kádra bez šiestich – siedmich hráčov, odohrali chlapci dobrý zápas. Boli tam aj chyby, ale aj lepšie momenty. Aj na odvetu sa chceme dobre pripraviť. Verím, že môžeme na palubovke súpera opäť odohrať dobrý zápas. Ako to napokon dopadne, to uvidíme,“ povedal pre klubový web kouč Tatrana Slavko Goluža.

Prešovčania utrpeli vôbec prvú domácu prehru so Záhrebčanmi v rámci tejto nadnárodnej súťaže. „Doma sme chceli vyhrať, ale nepodarilo sa nám to. Možno to bolo aj tým, že nám chýbal Oliver Rábek a aj ostatní dlhodobo zranení hráči. Súper nám robil veľké problémy systémom hry 7 na 6. V odvete sa však budeme snažiť odviesť naše maximum a zahrať aspoň tak, ako v prvom polčase domáceho zápasu, ktorý bol vyrovnaný,“ vyjadril sa prešovský kapitán Martin Straňovský.

Tatran potrebuje zmazať štvorgólové manko, čo nebude jednoduchá úloha, ale v minulosti už u svojho súpera dokázal dvakrát uspieť. V Záhrebe vyhral aj posledný vzájomný duel (29:28). Družstvo PPD ešte nikdy v predchádzajúcich ôsmich ročníkoch súťaže nechýbalo medzi najlepšou štvoricou tímom nadnárodnej súťaže. Celkovo majú Záhrebčania sedem medailových umiestnení s jedným víťazstvom v sezóne 2012/13. Tatran skončil dvakrát štvrtý v sezónach 2011/12 a 2013/14, keď to bol práve mnohonásobný chorvátsky majster, ktorý ho pripravil o bronzové medaily.

„Napriek štvorgólovej domácej prehre sa musíme do Záhrebu ísť pobiť o dobrý výsledok a napraviť prehru z prvého zápasu. Potrebujeme sa najmä veľmi dobre pripraviť na ich systém hry so siedmimi hráčmi, ktorý nám robil najväčšie problémy a z toho sme dostali najviac gólov,“ pripomenul krídelník Tatrana Josef Hozman.

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022