Načítavanie údajov ...

Prešov priamo do skupinovej fázy Ligy majstrov

Hádzanári Tatrana Prešov sa v Lige majstrov mužov 2018/2019 predstavia priamo v základnej skupinovej fáze. V pondelok o tom rozhodla Európska hádzanárska federácia (EHF). Do nadchádzajúceho ročníka najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských tímov sa prihlásilo 34 klubov z 23 krajín, EHF vybrala na základe viacerých kritérií 28 z nich. Šarišania vlani prišli účasť v prestížnej súťaži v kvalifikácii, tá sa tentoraz nebude hrať vôbec. Tradične ako v predchádzajúcich troch sezónach si v LM zahrá 28 družstiev rozdelených do štyroch skupín. V A a B-skupine, ktoré sú určené pre elitu, po osem tímov a v C a D-skupine po šesť.

„Okrem športového hľadiska, ktorým Tatran patrí do tejto súťaže, bolo nesporne dôležité aj angažovanie sa v mimošportových kruhoch. Týmto Tatran potvrdil, že je rešpektovanou značkou na európskej hádzanárskej mape. Okrem uvedených hmatateľných kritérií je Tatran partnerom Európskej hádzanárskej federácie a potvrdzuje to práve naše zaradenie priamo do skupinovej fázy súťaže, ktorá nám v minulosti bola vzdialená a ktorú sme si zväčša museli vybojovať v kvalifikácii. Sme teda v klube nesmierne radi. Zároveň je to pre nás výzva organizačná a logistická, ale to sú problémy, ktorými sa budeme radi zaoberať. Pre nás je dôležité, že nemusíme mužstvo pripravovať na častokrát nevyspytateľnú a stresujúcu kvalifikáciu a môžeme sa s dostatočným predstihol sústrediť na výzvy v skupinovej fáze. Máme radosť, že znova privítame atraktívnych súperov bez ohľadu na to, že to nie je úplná elita účinkujúca v A a B-skupine, no predsa len môžeme znova v najlepšej európskej súťaži stretnúť atraktívne mužstvá, na ktoré sa už tešíme,“ uviedol generálny manažér klubu Miroslav Benický v tlačovej správe Tatrana.

Žreb skupinovej fázy bude v piatok 29. júna v Erste Campus vo Viedni. Súpermi prešovského Tatrana môžu byť Abanca Ademar León (Šp.), Sporting Lisabon (Portug.), Elverum (Nór.), Besiktas Mogaz Istanbul (Tur.), Wacker Thun (Švaj.), Čechovskí Medvedi (Rus.), Dinamo Bukurešť (Rum.), Riihimäen Cocks (Fín.), Orlen Wisla Plock (Poľ.), Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) a HC Metalurg Skopje (Maced.).

 

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022