Načítavanie údajov ...

Prešov sa prihlásil do EHL, zatiaľ otázniky nad SEHA ligou

Hádzanári Tatrana Prešov síce budú po rokoch chýbať v Lige majstrov, ktorá prešla reformou a štartuje v nej už len 16 tímov, ale nezostanú bez medzinárodnej pohárovej konfrontácie. Rekordný slovenský šampion sa v sezóne 2020/2021 predstaví v novovytvorenej Európskej hádzanárskej lige (EHL), ktorá sa doteraz hrala pod názvom Pohár EHF.

„Avizovali sme zmenu. Nebolo reálne pôsobiť v Lige majstrov, ktorá prešla zmenou formátu a viac-menej sa zužuje na elitnú súťaž so 16 účastníkmi. Aj keď fanúšikovia z toho možno neboli nadšení, musím zopakovať, že pôjde o veľmi kvalitnú súťaž, ktorá viac než adekvátne nahradí C a D-skupinu Ligy majstrov. Podľa informácií, ktoré máme z EHF, v štyroch skupinách EHL bude pôsobiť minimálne jedno nemecké a jedno francúzske mužstvo. Keď si to porovnáme s našimi súpermi v LM, ktorí síce mali tiež svoju kvalitu, je to opäť iný level a fanúšik hádzanej sa má na čo tešiť. Pre nás to bude obrovská športová výzva,“ generálny manažér prešovského uviedol Miroslav Benický na pondelkovej tlačovej konferencii.
EHL v hádzanej mužov by sa mala začať počas druhého, resp. tretieho októbrového týždňa. V základnej fáze sa budú hrať štyri šesťčlenné skupiny, v hre je teda desať zápasov počas hádzanárskej jesene aj jari. Do play-off by mali postúpiť štyri najlepšie tímy. Tatran už odoslal prihlášku do novej súťaže, ktorá má nahradiť účinkovanie v Lige majstrov, ešte v priebehu pondelka.

Prešovskí hádzanári patria medzi pravidelných účastníkov nadnárodnej SEHA ligy, a to už od jej vzniku. Mali by nej účinkovať aj v nadchádzajúcom ročníku, ale zatiaľ podrobnosti nie sú známe. Pre pandémiu koronavírusu treba najskôr dohrať Final 4 uplynulej sezóny.
„Malo by sa uskutočniť v Poreči počas prvého alebo druhého septembrového víkendu a následne by sa mal začať nový ročník SEHA ligy. Zatiaľ nemáme žiadne informácie koľko mužstiev bude v súťaži a kedy sa začne, takže to je stále v rovine špekulácií. SEHA liga je totiž regionálna liga, v ktorej sú krajiny z bývalej Juhoslávie, ktoré sú vzhľadom na koronavírus aktuálne v problémoch. Takže začiatok SEHA ligy je momentálne nejasný,“ vysvetlil Benický, ktorý však neočakáva úplné zrušenie budúceho ročníka. Aj keď ani túto hrozbu sa podľa neho úplne nedá vylúčiť. „SEHA liga však má platné zmluvy, predovšetkým s hlavným sponzorom Gazpromom a v žiadnom prípade teda nerozmýšľa vynechať sezónu, čo by mohlo byť pre značku súťaže likvidačné. My sme sa prihlásili, takže o naše miesto sa nemusíme obávať. Skôr je to teda otázka, v akom formáte sa liga odohrá,“ optimisticky dodal generálny manažér Tatrana.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022