Načítavanie údajov ...

Prešov skompletizoval káder angažovaním srbskej pravej spojky Goluboviča

Príprava na novú hádzanársku sezónu je už v plnom prúde. Tatran Prešov ešte pred svojím prvým súťažným zápasom, ktorý odohral v nedeľu v maďarskom Veszpréme vo štvrťfinále SEHA ligy (25:35), získal nového hráča. Úradujúci majster doplnil svoj káder o 30-ročného Srba Djordjeho Goluboviča, ktorý prichádza zo severomacedónskeho HC Prolet 62 Skopje. S Tatranom podpísal ročnú zmluvu. Ľavoruká pravá spojka skompletizovala prešovskú súpisku na sezónu 2022/2023 pozostávajúcej z 21 zmluvných hráčov.

„Je to veľmi skúsený a dobre stavaný hráč, ktorý má skúsenosti zo zahraničných líg. Zdravotne vyzerá byť v poriadku, čo je tiež veľmi dôležité,“ uviedol pre oficiálny web k novej akvizícii v tíme 17-násobného majstra Slovenska generálny manažér prešovského klubu Stanislav Pupík.

Golubovič konzultoval svoj príchod do Tatrana s bývalým hráčom zeleno-bielych Žarkom Pejovičom, s ktorým si zahral v drese HC Prolet. Rodák z Belehradu začal svoju hádzanársku kariéru v miestnom Partizane. V rokoch 2008 až 2011 pôsobil v štyroch rôznych európskych súťažiach – vtedajšom Pohári víťazov pohárov, Vyzývacom pohári, ale aj Pohári EHF a Lige majstrov. V najprestížnejšej hádzanárskej súťaži sa Golubovič predstavil po prestupe do dresu španielskeho Ademaru León v sezóne 2012/201313, keď zaznamenal v súťaži 15 gólov. S tímom sa prebojoval do osemfinále, v ktorom Španieli nestačili na Telekom Veszprém. Potom nasledovali zastávky v ďalších krajinách – Maďarsku (s Csurgói KK hral vtedajší Pohár EHF), Macedónsku, Srbsku, Švajčiarsku, Rumunsku, ale i v Izraeli a Grécku. V minulej sezóne hral Golubovič v macedónskom tíme HC Prolet 62, s ktorým sa predstavil v Európskej lige. V nej skončili v prvom kvalifikačnom kole na španielskom tíme Frainkin BM Granollers, k postupu nepomohlo ani jeho 7 gólov.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022