Načítavanie údajov ...

Prešov v SEHA lige zdolal Peking o 13 gólov

Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v rámci 9. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ očakávané víťazstvo. Po mesačnej pauze v súťaži si v rámci predohrávky 10. kola A-skupiny poradili vo svojej Tatran handball aréne s čínskym tímom Peking Sport University jednoznačne 38:25 (17:13).

Napriek tomu to najmä v I. polčase nevyzeralo na dvojciferný triumf. Hostia prekvapujúco až do 23. min vyhrávali, viackrát aj rozdielom troch gólov. Tatran prvýkrát naklonil skóre na svoju stranu zásluhou Lukáša Urbana v 24. min (13:12) a potom už zobral opraty duelu do svojich rúk. Urban bol spolu s krídelníkom Javierom Muňozom Cabezónom najlepším strelcom svojho tímu, obaja skórovali po sedemkrát.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po ôsmich vystúpeniach bilanciu 5 výhier – 3 prehry a v tabuľke „áčka“ si držia 3. miesto so ziskom 15 bodov. Úradujúci slovenský šampión v SEHA League najbližšie nastúpi v sobotu 7. decembra, keď sa od 15.00 h predstaví v 8. kole na palubovke srbského RK Vojvodina Nový Sad.

Výsledky – SEHA Gazprom League 2019/2020 – A-skupina – predohrávka 10. kola – streda:
Tatran Prešov (SR) – Peking Sport Univesity (Čína) 38:25 (17:13)
Najviac gólov: Muňoz Cabezón a L. Urban po 7 – Čang Ťien-ťie 8

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022