Načítavanie údajov ...

Prešov zatiaľ nemá istotu priamej účasti v LM

Hádzanári Tatrana Prešov zatiaľ nevedia, či sa dostanú priamo do základnej skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2018/2019. Do nadchádzajúceho ročníka najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských tímov sa do 5. júna, keď bola uzávierka prihlášok, prihlásilo 34 klubov z 23 krajín. Slovenský šampión figuruje medzi 22 tímami, ktoré sa zaregistrovali na základe renkingu Európskej hádzanárskej federácie (EHF). O účasť v LM sa však uchádza aj ďalší tucet, ktorý zahŕňa napríklad aj oboch finalistov uplynulej edície Montpellier HB a HBC Nantes, úradujúceho víťaza Pohára EHF Füchse Berlín, maďarský veľkoklub Telekom Veszprém, ale aj Prešovčanom dobre známych súperov: Alpla HC Hard (kvalifikácia LM), SKA Minsk, Bjerringbro-Silkeborg (z Pohára EHF), HC Metalurg Skopje, RK Gorenje Velenje (SEHA League).

O účastníkoch rozhodne exekutíva EHF, menoslov štartujúcich bude známy v pondelok 18. júna, keď sa aj Šarišania dozvedia, či budú musieť hrať kvalifikáciu, alebo ich zaradia priamo. Tradične ako v predchádzajúcich dvoch sezónach si v LM zahrá 28 družstiev rozdelených do štyroch skupín. V A a B-skupine, ktoré sú určené pre elitu, po osem tímov a v C a D-skupine po šesť.

Žreb kvalifikačných turnajov bude v stredu 27. júna vo viedenskom sídle EHF, skupinovú fázu vyžrebujú tiež v rakúskej metropole o dva dni neskôr (piatok 29. 6.).

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022