Načítavanie údajov ...

Prešovčan Muňoz Cabezón tretí medzi kanoniermi v Lige majstrov

Hádzanárom Tatrana Prešov sa v aktuálnom ročníku Ligy majstrov mužov zatiaľ vôbec nedarí a ich postupové ambície sú momentálne v nedohľadne. V doterajšom priebehu ani raz nezabodovali, keď majú na konte len štyri prehry a krčia sa na poslednom 6. mieste C-skupiny. Pozitívom doterajšieho účinkovania Šarišanov sú výkony Javiera Muňoza Cabezóna. Pravý krídelník úradujúceho majstra patrí totiž medzi najlepších strelcov najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov.

V poradí kanonierov po zápasoch 4. kola skupinovej fázy figuruje na 3. mieste. Predsezónna španielska posila Tatrana dosiahla v štyroch stretnutiach dovedna 26 gólov (priemer 6,5 gólu na duel, pozn.), keď proti družstvu Bidasoa Irun skórovala štyrikrát, na pôde Sportingu Lisabon päťkrát, na palubovke Cocksu sa presadila deväťkrát a naposledy skončilo v sieti Sävehofu jej osem striel. Dvadsaťsedemročný madridský rodák Cabezón len o tri góly zaostáva za lídrom rebríčka, ktorým je Srb Bogdan Radivojevič z maďarského tímu MOL-Pick Szeged. Druhý s 27 gólmi je Dán Emil M. Jakobsen z GOG Gudme.

Poradie najlepších strelcov po 4. kole skupinovej fázy Ligy majstrov hádzanárov 2019/2020:
1. Bogdan Radivojevič (Srb.) MOL-Pick Szeged 29 gólov, 2. Emil M. Jakobsen (Dán.) GOG Gudme 27, 3. Javier Muňoz Cabezón (Šp.) Tatran Prešov 26

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022