Načítavanie údajov ...

Prešovčan Muňoz Cabezón už odišiel z Tatrana, posilnil Füchse Berlín

Úradujúci slovenský hádzanársky šampión Tatran Prešov už vo zvyšnom čase sezóny nebude môcť počítať so španielskym krídelníkom Javierom Muňozom Cabezónom. Aktuálny súťažný ročník dohrá v Nemecku, kde sa stal posilou bundesligového tímu Füchse Berlín.
K aktuálne piatemu družstvu najvyššej nemeckej súťaže sa pripojil počas tohto týždňa. „V ostatných dňoch sme dostali veľmi lukratívnu ponuku z popredného nemeckého klubu Füchse Berlín na prestup Javiho Muňoza Cabezóna, ktorý – ako už bolo avizované – po sezóne odchádza do Francúzska. Po intenzívnych rokovaniach sme dospeli k dohode a s okamžitým účinkom sme uvoľnili Javiho,“ uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.
Muňoz Cabezón si svojimi výkonmi v prešovskom drese vyslúžil interes rôznych záujemcov. „Javi sa za pol sezóny v Prešove zviditeľnil. Svojimi výkonmi zaujal viaceré mužstvá, ktoré sa oňho zaujímali už v priebehu októbra a novembra. Javimu za predvedené výkony v tíme Tatrana Prešov ďakujeme, prajeme mu veľa úspechov v náročnej bundeslige a tiež následne vo Francúzsku,“ dodal Benický.
Španiel patril od svojho príchodu pred touto sezónou k oporám a najlepším strelcom tímu. S 39 gólmi je v tomto ukazovateli po základnej časti nadnárodnej SEHA ligy na celkovom 8. mieste. V desiatich zápasoch skupinovej fázy Ligy majstrov pridal 28-ročný krídelník gólovú bilanciu 45/17. „Myslím si, že herne i osobne mi dalo pôsobenie v Prešove do kariéry veľa, keďže to bol môj prvý klub mimo domova. Mohol som hrať ťažké zápasy Ligy majstrov a tiež zápasy v SEHA lige. Mojím ďalším snom bolo hrať nemeckú bundesligu a som rád, že mám možnosť ju skúsiť. Nie každý hráč má v kariére možnosť hrať za taký tím ako Füchse,“ rozlúčil sa s účinkovaním v Tatrane Javier Muňoz Cabezón.
Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/fuechseberlin

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022