Načítavanie údajov ...

Prešovčania majú nové bodové maximum v Lige majstrov

Hádzanári Tatrana Prešov sú aj po minulotýždňových zápasoch 7. kola C-skupiny Ligy majstrov mužov 2018/2019 zatiaľ na nepostupovom mieste, napriek tomu mohli mať v sobotu večer radosť. Vďaka zisku dvoch bodov za víťazstvo nad Besiktasom Mogaz Istanbul 27:23 sa udržali v tesnom závese za dvojicou Bjerringbro-Silkeborg a Sporting CP Lisabon a tri kolá pred koncom sú naďalej v hre o postup do play-off, ale predovšetkým si utvorili klubový rekord v počte bodov získaných v skupinovej fáze najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov. V súčasnej edícii majú po siedmich vystúpeniach na konte 10 bodov za päť výhier a dve prehry (ešte môžu pridať ďalších 6 bodov, pozn.), ich doterajšie maximum bolo z predchádzajúceho účinkovania v LM, keď v sezóne 2016/2017 získali 9 bodov (bilancia 4 – 1 – 5).

„Každé jedno víťazstvo a každý jeden bod v Lige majstrov je dôležitý. Mali sme tam nejaké hluché momenty. Veľké problémy nám robil pivot, ako aj pravá spojka a stredná spojka Pribak. Nebol to teda vôbec jednoduchý zápas, ako sa možno zdá. Sme však radi, že sme ho zvládli,“ uviedol pre klubový web prešovský kapitán Martin Straňovský.

Prešovčania si proti Besiktasu rozhodujúci náskok vypracovali už v prvej tridsaťminútovke, ktorú vyhrali 18:11. „Prvý polčas sme hrali dobre v útoku a v obrane. Dobre nám zachytal Igor Čupryna. Druhé dejstvo nám už nevyšlo. Nezvládli sme nejaké situácie a oni sa dotiahli na tri góly. V posledných pätnástich minútach sme museli takpovediac zachraňovať zápas, lebo keby Besiktas pridal gól či dva, posadíme ho na koňa a mali by sme to veľmi náročné. Teším sa teda, že to takto dopadlo,“ priznala spojka Tatrana Oliver Rábek.

Predchádzajúce dve stretnutia LM v Tatran handball aréne sa skončili v prospech hostí – Čechovskí Medvedi tam vyhrali 28:27 a Sporting Lisabon 30:27. Tentoraz sa Šarišanom podarilo potešiť doma svojich priaznivcov. „Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas, pretože v súperovom tíme majú veľa skúsených hráčov. My sme vedeli, čo budú hrať, no robili sme chyby v obrane. Dôležité bolo, že sme si v prvom polčase utvorili náskok. Škoda, že sme ho v druhom polčase neudržali. V konečnom dôsledku sme však vo fantastickej atmosfére vybojovali dva body a konečne sme po dvoch domácich prehrách v Tatrana handball aréne vyhrali,“ poznamenal brankár Tatrana Igor Čupryna.

Autor: SITA, Foto: Facebook Tatran Prešov

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022