Načítavanie údajov ...

Prešovčania po mesiaci v Európskej lige, v utorok do ´líščej nory´

Po vyše mesiaci sa hádzanári Tatrana predstavia v EHF Európskej lige mužov. Pri svojej premiére podľahli v domácom prostredí francúzskemu USAM Nimes Gard 22:28, pri druhom vystúpení v B-skupine ich nečaká o nič ľahší protivník. V utorok 24. novembra od 20.45 h nastúpia v Max-Schmeling-Halle v rámci programu 4. kola proti Füchse Berlín. „Líšky“ majú na konte zatiaľ tiež len jeden duel v „béčku“, ale na rozdiel od Šarišanov víťazný, keď tiež 20. októbra zdolali švédsky IFK Kristianstad 30:23.

Na utorkové večerné vystúpenie sa Berlínčania naladili bundesligovým víťazstvom na pôde Bergischeru (31:29), v ktorom pôsobí Slovák Csaba Szücs ml. „Je to naše druhé stretnutie v skupinovej fáze EL, ktoré chceme, samozrejme, vyhrať. Prešov je pre nás trochu neznáma, pretože káder Tatrana sa v zápasoch extraligy a na európskej scéne dosť líšili. Sme zvedaví, proti komu vlastne nastúpime,“ poznamenal pre klubový web berlínsky kouč Jaron Siewert, ktorý sa naďalej musí zaobísť bez dua Marian Michalczik – Miloš Vujovič (obaja naďalej v karanténe), ako aj bez Marka Kopljara (svalové problémy). Prvýkrát sa v „líščej nore“ bude hrať zápas bez divákov.

Prešovčania, ktorým v EL museli pre situáciu s koronavírusom zatiaľ odložiť súboje v Portugalsku so Sportingom CP Lisabon a doma s rumunským Dinamom Bukurešť, zvládli v extralige východniarske derby proti HK Košice (34:14). Po už tradičnom testovaní odcestovala výprava Tatrana do Nemecka.

„Utorkový zápas sa nedá v žiadnom prípade porovnávať s ligovými duelmi. Toto je niečo úplne iné, čaká nás veľká výzva. Je to najkvalitnejší súper, s ktorým sme sa doposiaľ stretli. Musíme ísť s veľkou pokorou, ale zároveň odvážne, čo nebude jednoduché, pretože naše mužstvo, aj keď máme hráčov vekovo starších, nemajú všetci veľké medzinárodné skúsenosti. Musíme byť tiež disciplinovaní, keďže je to súper, ktorý každú jednu chybu potrestá,“ uviedol generálny manažér Tatrana Miroslav Benický, na ktorého slová na prešovskom webe nadviazal pivot Jihed Jaballah: „Konečne sa blížime k zápasu, na ktorý sa pripravujeme posledných 5 – 6 dní. Verím, že sme na duel pripravení a že budeme dodržiavať to, čo sme trénovali a čo od nás tréner požaduje.“

Program 4. kola B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021 – utorok 24. 11.:
18.45 h C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) – USAM Nimes Gard (Fr.)
20.45 h IFK Kristianstad (Švéd.) – Sporting CP Lisabon (Portug.)
20.45 h Füchse Berlín (Nem.) – Tatran Prešov (SR), rozhodujú Palačkovič a Backovič zo Slovinska

Tabuľka B-skupiny:
1. IFK Kristianstad 3 2 0 1 79:76 4
2. Füchse Berlín 1 1 0 0 30:23 2
3. USAM Nimes 2 1 0 1 52:47 2
4. Sporting Lisabon 1 1 0 0 27:25 2
5. Tatran Prešov 1 0 0 1 22:28 0
6. Dinamo Bukurešť 2 0 0 2 47:58 0

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022