Načítavanie údajov ...

Prešovčania si verili a v Silkeborgu dosiahli nečakané, ale zaslúžené víťazstvo

Prešovčania ostávajú v bojoch o postup.

Hádzanári Tatrana Prešov sa v nedeľu v dánskom Silkeborgu postarali o víkendové prekvapenie skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2018/2019. Vďaka víťazstvu 30:29 nad tímom Bjerringbro-Silkeborg získali do tabuľky C-skupiny dva body, ktoré im v zostávajúcom priebehu dávajú do rúk postupové tromfy.

„Každý deň sa nevyhráva nad mužstvami ako Silkeborg a vonkoncom nie vonku. Nám sa podarilo zdolať tento dánsky tím dvakrát za sezónu. Chlapcom patrí veľká gratulácia. Mali sme dostatok času, aby sme sa pripravili na tento dôležitý zápas vzhľadom na situáciu v tabuľke. Urobili sme len prvý krok. Vieme, že pred nami sú dva zápasy, ktoré musíme zvládnuť, ak chceme postúpiť zo skupiny do vyraďovacej fázy. Som presvedčený, že chlapci pre to urobia všetko,“ neskrýval spokojnosť generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Strojcom úspechu Šarišanov bola ľavá spojka Oliver Rábek. „Bol to veľmi náročný zápas, ktorý sme brali veľmi vážne. Snažili sme sa vyvarovať chybám. Vedeli sme, že si musíme dať pozor na ich spoluprácu s pivotom a najmä ich ľavá spojka Markussen je čistý strelec, čo dokázal aj v zápase. Bolo ho veľmi ťažké brániť, o to som radšej, že sme to dokázali ťahať až do konca, aj keď tam boli aj nejaké chybičky. Ale bez toho sa hrať nedá. Chcem poďakovať chalanom, že sme držali spolu celý zápas. Verili sme tomu a napokon nám to aj vyšlo. Myslím si, že v Silkeborgu nikto z našej skupiny nemá šancu vyhrať, takže sa veľmi teším,“ uviedol Rábek, jeden z dvoch 9-gólových strelcov Tatrana.

Druhým bol Bruno Butorac, ktorý hral na pravej strane spojkového radu. „Dosiahli sme veľké víťazstvo. Bol to ťažký zápas, v ktorom sme urobili veľa chýb, ale tých sa dopúšťali aj domáci. Zatiaľ nič nie je hotové, ešte sme nič nedosiahli. Ideme ďalej a musíme vyhrať budúci týždeň nad Čechovskými Medveďmi,“ skonštatoval Butorac.

Veľkou prešovskou oporou bol aj Mario Cvitkovič, ktorý sa do bránky dostal v priebehu I. polčasu, keď vystriedal Igora Čuprynu: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas. Domáci nám chceli vrátiť prehru z Prešova a potvrdiť prvé miesto a postup zo skupiny. Aj my sme však prišli do Silkeborgu s tým, že chceme zvíťaziť. To sme aj ukázali. Bolo skvelé vidieť celé mužstvo bojovať, najmä keď sme zaostávali a vracali sa do zápasu. Ukázali sme tímovú hru a na konci zaslúžene vyhrali.“

Vo februári prehral Prešov v Silkeborgu v rámci Pohára EHF jednoznačne 19:27. „Vtedy mi tu zápas nevyšiel, takže som mal určite motiváciu to napraviť. Motivovaní sme však boli všetci, aby sme ešte mali šancu ísť ďalej. A to sa nám dnes podarilo. Najmä v druhom polčase sme zlepšili hru v útoku i obrane, hrali jeden za druhého, podporovali sa, a to rozhodlo,“ povedal Michal Kasal pre klubový web, pre ktorý sa vyjadril aj Roman Carapkin majúci svoje úlohy najmä v defenzíve Tatrana: „Gratulujem všetkým spoluhráčom. Ukázali sme, čo dokážeme a zároveň, že nie sme slabší ako domáci. V druhom polčase sme výborne bránili. Na konci každý videl, že môžeme hrať s každým súperom, absolútne s každým. Naše víťazstvo bolo zaslúžené.“

Autor: SITA, Foto: Silkeborg

Najnovšie news

05. Dec, 2022

Kostelná naďalej v Moste

Jednou z troch Sloveniek v kádri hádzanárok DHK Baník Most je Katarína Kostelná. Dvadsaťštyriročná…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022