Načítavanie údajov ...

Prešovčania si zápas v Lisabone prehrali v obrane, v stredu chcú vo Fínsku konečne bodovať

Hádzanári Tatrana Prešov sú po dvoch zápasoch v Lige majstrov mužov 2019/2020 bez bodu v C-skupine. K úspechu vo víkendovom vystúpení v Lisabone proti Sportingu CP (24:32) im nepomohla ani skupina približne dvadsiatich slovenských fanúšikov, ktorá v lisabonskej hale Pavilhao Joao Rocha neúnavne povzbudzovala úradujúceho slovenského šampióna. Prešovčania sa musia rýchlo z nevydareného stretnutia otriasť, pretože už v stredu 25. septembra ich čaká ďalšie vystúpenie v Lige majstrov – tentoraz na palubovke fínskeho tímu Cocks.

„Náš problém v Lisabone bol v obrane. Nemôžeme zápas vyhrať, ak za 60 minút neurobíme žiadny faul. Od začiatku sme neboli v kontakte s hráčmi súpera, ako sme si na hovorili,“ tvrdil po prehre tréner Tatrana Slavko Goluža, ktorý nemal k dispozícii kompletný káder. Do Portugalska necestovali zranení Fodorean, Michalka ani Rečičár. Dominik Krok na základe výsledkov vyšetrenia magnetickou rezonanciou napokon nezasiahol do zápasu z preventívnych dôvodov. Obnovenie svalového zranenia zo stretnutia s Irunom si na predzápasovej rozcvičke privodil kapitán Martin Straňovský, ale keďže na ľavom krídle pri absencii Michalku nebola iná alternatíva, duel napriek problémom absolvoval.

„Hrali sme proti kvalitnému súperovi. Prvý polčas nám ako-tak išiel, no problémy nám robili spojky, ktoré do toho išli agresívne a vedeli skórovať aj z väčších vzdialeností. My sme sa do nich veľmi nevysúvali. Na konci prvého polčasu sme dostali gól, mali o hráča menej a na začiatku druhého polčasu sa to v oslabení zlomilo. Dostali sa na rozdiel piatich-šiestich gólov a bolo jasné, že prehráme, hoci sme sa snažili náskok súpera skresať,“ citoval web Tatrana Martina Straňovského.

Rovnaký názor na príčinu jasnej prehry ako tréner Goluža mal aj Lukáš Urban. „Zápas sme si prehrali v obrane, dostali sme veľmi veľa gólov. Za prvý polčas sedemnásť, hoci sme sa súpera držali, ale na konci sme urobili chybu v presilovke a ušli nám na tri góly do kabíny, čo nebolo optimálne. Veľmi zle sme začali druhý polčas, keď nám odskočili na šesť-sedem gólov a potom sa to už vlastne len dohrávalo do konca. Je to krutá prehra. Aj keď Sporting ukázal kvalitu, my musíme ísť ďalej. Už v stredu nás čaká ďalší zápas na palubovke súpera Cocks a tam už by sa patrilo bodovať,“ uviedla spojka Tatrana.

Kritický pohľad na sobotňajšie vystúpenie ponúkol generálny manažér Prešovčanov Miroslav Benický: „Je to pre nás ťažká prehra, zlý výsledok a aj zlá hra. Posledné minúty prvého a úvodné minúty druhého polčasu a bolo prakticky po zápase. Neskôr nebyť Igora Čuprynu v bránke, tak by výsledok vyzeral ešte hrozivejšie. Urobili sme množstvo technických chýb, zo stratených lôpt v útoku domáci strieľali jeden ľahký gól za druhým. Bol to kolektívne slabý výkon. Domáci nás absolútne prevýšili v agresivite v obrane, čim si pýtali naše chyby.“

Autor: SITa, Foto: Facebook Tatran Prešov

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022