Načítavanie údajov ...

Prešovčania v SEHA League nestačili doma na obhajcu

Hádzanári Tatrana Prešov utrpeli v rámci 9. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ druhú domácu prehru. V utorkovom stretnutí 4. kola A-skupiny bol v Tatran handball aréne nad ich sily macedónsky obhajca prvenstva RK Vardar Skopje, ktorému podľahli 22:29 (8:10).

Domáci viedli 1:0 i 2:1, ale potom boli vo vedení už len hostia, ktorí si v závere I. polčasu vypracovali dvojgólový náskok. Po zmene strán Michalka skorigoval na 9:10, ale v 36. min bolo 10:15 a štvrťhodinu pred koncom po brejku Dibirova dokonca už 13:23. V zostávajúcom čase Šarišania už len odvrátili hrozbu dvojcifernej prehry. Najviac gólov v zeleno-bielom drese dosiahol Oliver Rábek, ktorý skóroval šesťkrát.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po štyroch vystúpeniach vyrovnanú bilanciu 2 výhry – 2 prehry a v tabuľke „áčka“ zostali so 6 bodmi na 4. mieste. Úradujúci slovenský šampión si v SEHA League najbližšie zmeria sily s čínskym klubom Peking Sport University, s ktorým sa v rámci 5. kola stretne v sobotu 5. oktobra od 13.00 h.

Výsledok – utorok – SEHA Gazprom League 2019/2020 – A-skupina – 4. kolo:
Tatran Prešov (SR) – RK Vardar Skopje (Sev. Maced.) 22:29 (8:10)
Najviac gólov: Rábek 6, Lapajne 5 – Dibirov 5/1

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022