Načítavanie údajov ...

Prešovčania v úvode EL bez divákov, ale odhodlaní prekvapiť

Fanúšikovia hádzanej si duel Tatran Prešov – Nimes môžu pozrieť v priamom televíznom prenose

Hádzanári Tatrana Prešov začali minulý týždeň opäť s tréningovým procesom, ktorý museli prerušiť pre pozitívny prípad jedného z hráčov na koronavírus. Boli bez zápasovej previerky, ale mohli sa pripravovať na začiatok svojho účinkovania v novej EHF Európskej lige mužov. Hoci nad uskutočnením duelu 1. kola B-skupiny visel dlhšie otáznik, kompetentné orgány mu dali v závere minulého týždňa zelenú, a tak 20. októbra od 20.45 h nastúpia Šarišania v Tatran handball aréne proti USAM Nimes Gard.

Francúzsky tím pricestoval na Slovensko s dvojdňovým predstihom, v piatok ešte odohral ligový duel v Chambéry (29:29). Jeho káder je momentálne okyptený vinou zranení a ochorenia COVID-19.

„Sme si vedomí určitých problémov v tíme Nimes, svoje však máme aj my. Od nášho posledného duelu uplynulo už 20 dní, z ktorých sme boli polovicu v karanténe. Náš dôležitý hráč Oliver Rábek v nej strávil dokonca 14 dní. Uvidíme, koľko toho dokážeme ukázať. Máme absolútnu úctu k súperovi. Je to skúsený tím, ktorý je na rozdiel od nás v tréningovom a zápasovom rytme. Bez ohľadu na to chceme dosiahnuť pozitívny výsledok. Nezáleží mi na kráse hry a hádzanej, chcem len vyhrať,“ povedal pre klubový web tréner Tatrana Slavko Goluža.

Šarišania svoj doteraz posledný súťažný zápas odohrali 30. septembra v Slovnaft handball extralige, keď HK Agro Topoľčany zdolali 42:14. V utorok, keď sa ešte oba tímy podrobia testom na koronavírus, sa predstavia po takmer trojtýždňovej odmlke.

„Proti veľmi kvalitnému súperovi nás nečaká ľahký zápas. Francúzi majú skúsených hráčov s množstvom štartov v Lige majstrov či Pohári EHF. Sústredíme sa na náš herný plán. Chceme ukázať svoju pravú tvár, pretože máme v mužstvo, o ktorom sa málo vie a viacero hráčov je v Európe neznámych. Pokúsime sa prekvapiť,“ vyhlásil tuniský pivot prešovského družstva Jihed Jaballah.

Tatran sa so svojim utorkovým súperom už v európskych pohároch stretol. Bolo to ešte v roku 1993 v 2. kole kvalifikácie Ligy majstrov. V oboch stretnutiach bol úspešnejší francúzsky zástupca, ktorý najskôr vyhral doma (22:16) a uspel aj v Prešove (18:15) a následne sa prebojoval aj do skupinovej fázy LM.

Nimes, v ktorého kádri figuruje aj reprezentant SR Teodor Paul a jeho najväčšími hviezdami sú Slovinec Vid Kavtičnik a Francúz Michaël Guigou, sa v uplynulej sezóne predstavil v skupinovej fáze Pohára EHF (predchodca EL). Mužstvo trénera Francka Mauricea stihlo odohrať len štyri duely (2 – 1 – 1), potom sezónu ukončila pandémia koronavírusu.

Pre opatrenia v boji s pandémiu sa bude hrať bez prítomnosti fanúšikov v hľadisku, ale priamy prenos zo zápasu Tatrana Prešov s USAM Nimes Gard odvysiela televízna stanica Sport 2. Okrem neho sú v utorok na programe aj ďalšie dva duely „béčka“: od 18.45 C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) – Sporting CP Lisabon (Portug.) a od 20.45 h Füchse Berlín (Nem.) – IFK Kristianstad (Švéd.).

Program 1. kola B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021:
utorok 20. 10.:
18.45 h C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) – Sporting CP Lisabon (Portug.)
20.45 h Tatran Prešov (SR) – USAM Nimes Gard (Fr.), rozhodujú: Cindrič a Gonzurek z Chorvátska
20.45 h Füchse Berlín (Nem.) – IFK Kristianstad (Švéd.)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022