Načítavanie údajov ...

Prešovčania v úvode prípravy bez tria zranených, pribudol k nim Vučko

Čupryna nielen v najlepšej sedmičke, ale aj najužitočnejším hráčom SEHA League za december

Hádzanári Tatrana Prešov začali v pondelok prípravu na druhú polovicu sezóny. Na úvodnom tréningu úradujúceho majstra sa objavilo 12 hráčov, dvojica zranených Oliver Rábek a Tomáš Číp sa doňho nezapojila, keď po operáciách „zdobia“ ich pravé ruky ortézy. Chýbala šestica reprezentantov (M. Straňovský, D. Krok, L. Urban, Rečičár, Hrstka, Lapajne). Navyše, pri štarte prípravy nebol k dispozícii ani Leon Vučko. Chorvátskeho pivota vyradilo zranenie.

„Leon absolvoval vyšetrenie magnetickou rezonanciou palca pravej ruky, kde má potrhané šľachy. Zrejme ani on sa operácii nevyhne,“ prezradil nepríjemnú novinku generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Prešovčania odštartujú druhú časť sezóny zápasmi v Slovnaft handball extralige (26.1. v Považskej Bystrici a 30.1. doma proti Hlohovcu). Ešte predtým v rámci prípravy absolvujú aj turnaj v Šali (18. a 19. januára), na ktorom ich čakajú zápasy proti rakúskemu West Viedeň, maďarskému Ferencvárosu Budapešť a domácemu HKM Šaľa. „V prvom týždni sa zameriame viac na fyzickú prípravu v hale. Počkáme si na návrat reprezentantov a v druhom týždni, keď budeme kompletní, aj keď bez zranených hráčov, začneme aj s hernou a taktickou prípravou na zvyšok sezóny,“ vyjadril sa pre klubový web tréner Tatrana Slavko Goluža.

Igor Čupryna si svojimi výkonmi v prešovskej bránke vyslúžil nielen nomináciu do najlepšej sedmičky SEHA League za december, ale uspel aj v hlasovaní fanúšikov a odniesol si ocenenie pre najužitočnejšieho hráča (MVP) za uplynulý mesiac. Za október bol MVP jeho klubový spoluhráč Bruno Butorac. „Je to super. Každému hráčovi dobre padne, keď mu vyjadria uznanie. Zahreje to pri srdci. Poďakovanie, samozrejme, patrí aj fanúšikom, ktorí za mňa hlasovali. Znamená to pre mňa veľa a veľmi si to cením,“ poznamenal k oceneniu gólman Čupryna.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022