Načítavanie údajov ...

Prešovčania vďační aj za bod, chýbala už len čerešnička

Ani komplikácie s cestovaním, keď do dejiska sobotňajšieho duelu Ligy majstrov 2019/2020 dorazili v rovnaký deň v nočných hodinách, a kvalita i výrazne lepšie postavenie súpera v tabuľke C-skupiny nepribrzdili hádzanárov Tatrana Prešov. Tí mali na dosah tretie víťazstvo v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži mužských klubov za sebou, napokon ho nedosiahli na palubovke španielskeho tímu Bidasoa Irun uhrali remízu 27:27 (15:12).

„Proti súperovi, ktorý podáva dobré výkony a je v tejto sezóne s výnimkou duelu s Barcelonou nezdolateľný, je to veľmi cenný bod. Samozrejme, mrzí nás, že sme nevyhrali, keď sme viedli o šesť gólov a mali kontrolu nad zápasom. Aj vzhľadom na všetky komplikácie musíme byť zo športového hľadiska spokojní. Chlapcom patrí poďakovanie za bod. Chýbala skutočne už iba tá čerešnička na torte v podobe víťazstva,“ zhodnotil pre klubový web sobotňajšie vystúpenie generálny manažér Tatrana Miroslav Benický

Potvrdili sa predzápasové slová trénera úradujúceho slovenského šampióna Slavka Golužu, ktorý hovoril, že jeho zverencov čaká najľahší duel, keďže nebudú pod tlakom. „Ďakujem chlapcom za dobrý zápas. Škoda, že sme ho napokon nevyhrali. Hrali sme vyše 50 minút veľmi dobre, na konci bola proti nám vyvinutá silná energia a pod hrozbou pasivity sme strácali hlavu. Škoda toho konca, ale ja som na chlapcov hrdý, ako sme zvládli týchto päť zápasov za desať dní. Mali sme veľkú motiváciu vyhrať. Žiaľ už v druhom či treťom stretnutí sme v závere stratili lepší výsledok, hoci sme hrali veľmi dobre. Veľké poďakovanie patrí našim fanúšikom, ktorí nás prišli do hľadiska povzbudiť. Kvôli nim mi je najviac ľúto, že sme ich nepotešili víťazstvom,“ poznamenal Goluža.

Prešovčania mali duel rozohraný na dvojbodový zisk. Do záverečnej desaťminútovky išli so šesťgólovým náskokom 25:19. „Z našej strany to bol kvalitný výkon do 50. minúty. Mužstvu Irunu sme robili problémy. Zase sme však mali hluchú desaťminútovku na konci, kde súper vysunul obranu a prišli sme o kontrolu nad zápasom. Súper sa dostal do eufórie a dokázal sa vrátiť do stretnutia i vyrovnať. Pred súbojom by sme remízu brali všetkými desiatimi, ale vývoj zápasu ukázal, že sme boli lepším mužstvom a tá remíza nás mrzí,“ zhodnotil výkon mužstva kapitán Tatrana Martin Straňovský.

Šarišania boli blízko k tomu, aby odplatili lídrovi C-skupiny domácu prehru 23:25 zo septembrového úvodu súťaže. „Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Zápas sme držali v rukách aj v úvodných dvadsiatich minútach druhého polčasu. Irun však zlomil náš systém, dal rýchle góly a stratili sme víťazstvo. Aj tak je pre nás dôležitý bod. Pred stredajším domácim duelom proti Sportingu je podstatné, že sa nikto nezranil. Teraz máme tri dni na to, aby sme sa sústredili a dobre pripravili na najbližšie vystúpenie,“ povedal brankár Igor Čupryna.

Na spojke hrajúci kanonier Oliver Rábek nehľadal výhovorky a ani nezvaľoval nevydarený záver na rozhodcov. „Zápas sme si pokazili sami. Myslím si však, že remíza na pôde španielskeho vicemajstra je veľmi cenný výsledok. Nesmieme klesať na duchu, za pár dní nás čaká ďalší náročný zápas.“

Autor: SITA, Foto: marca.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022