Načítavanie údajov ...

Prešovčania vstúpia do EL v utorok

Súperom Tatrana Paulov USAM Nimes Gard

V Tatrane Prešov už vedia, že svoj úvodný zápas v novej EHF Európskej lige odohrajú tak, ako bolo plánované v utorok 20. októbra. Neistotu ohľadom stretnutia B-skupiny, v ktorom od 20.45 h privítajú francúzsky USAM Nimes Gard, ukončila pozitívna správa zo sídla Európskej hádzanárskej federácie (EHF).

„Na základe všetkých informácií, ktoré Európska hádzanárska federácia mala od kompetentných slovenských úradov a inštitúcií, padlo v piatok predpoludním rozhodnutie, že zápas Tatrana s Nimes sa uskutoční v pôvodne plánovanom termíne,“ skonštatoval pre Korzár generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Výprava francúzskeho klubu, v ktorého kádri je aj reprezentačný gólman SR Teodor Paul, pricestuje do Prešova v nedeľu a hneď po stretnutí sa vydá na cestu domov. „Veľmi pozitívne je, že v platnosti je aj manuál, ktorý rieši možnosti odohrania športových stretnutí. Z neho vplýva, že prípadne pozitívne testovaný hráč na COVID-19 ide do karantény, avšak zvyšok mužstva môže na stretnutie nastúpiť. Práve to bolo jedným z kritických bodov, za akých podmienok sa zápasy môžu uskutočniť. V utorok teda nastúpime na premiérový duel EL a ak sa nič mimoriadne neudeje, tak vycestujeme aj na zápas 2. kola do Lisabonu,“ dodal pre regionálny denník Benický.

Ako je známe, Tatran účinkuje v Európskej lige v spoločnosti tímov USAM Nimes Gard (Fr.), C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.), Füchse Berlín (Nem.), Sporting CP Lisabon (Portug.) a IFK Kristianstad (Švéd.).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022