Načítavanie údajov ...

Prešovčania získali v Našiciach to, čo doma v úvodnom kole SEHA ligy stratili s Motorom Záporožie

Hádzanári Tatrana Prešov sa v rámci 9. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ dočkali prvého víťazstva, keď v 2. kole A-skupiny zvíťazili na pôde chorvátskeho RK Nexe Našice 25:24 (17:15). Prešovčania si akoby vrátili požičané zo stredy, keď v domácej ouvertúre sezóny podľahli Tatran handball ukrajinskému nováčikovi súťaže HC Motor Záporožie 24:25 (11:12).

Hostia od začiatku vyhrávali, najviac o tri góly, ale hráči Našíc sa dotiahli a v 22. min naklonili skóre na svoju stranu (12:11). V závere I. polčasu Tatran gólmi Straňovského a L. Urbana získal dvojgólové vedenie. Po zmene strán ho zvýšil na tri presné zásahy. Necelú štvrťhodinu pred koncom sa za stavu 22:22 prakticky začínalo odznova. Potom to už bolo gól na gól, ale vo vedení boli len hostia. Ich najlepšími strelcami boli päťgóloví Nini Grzentič a Lukáš Urban.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po dvoch vystúpeniach vyrovnanú bilanciu 1 výhra – 1 prehra a v tabuľke „áčka“ s 3 bodmi na konte figurujú na 4. mieste. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v sobotu 28. septembra, keď v 3. kole privíta srbský RK Vojvodina Nový Sad.

Výsledok – nedeľa – SEHA Gazprom League 2019/2020 – A-skupina – 2. kolo:
RK Nexe Našice (Chor.) – Tatran Prešov (SR) 24:25 (15:17)
Najviac gólov: Tomič 6, Barišič Jaman 5/5 – Grzentič a L. Urban po 5

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022