Načítavanie údajov ...

Prešovská nepoddajnosť, Golužove slzy po prvom víťazstve

Hádzanári Tatrana Prešov sa dočkali prvých bodov v Lige majstrov mužov 2019/2020. Vyšlo im to až na piaty pokus, a tak to stihli na záver prvej polovice bojov v skupinovej fáze. Zverenci trénera Slavka Golužu zvíťazili v nedeľu na palubovke severomacedónskeho HC Eurofarm Rabotnik Bitola 24:23 (13:14).

„Chalani celý zápas verili tomu, čo im prízvukujem – bojovať až do konca. Nebolo jednoduché hrať v takej atmosfére. Boli tam aj chyby, ale dobre sme sa pripravili a hrali sme to, čoho sme v súčasnosti schopní aj s minimom tréningov. Pre nás sú to dôležité dva body, musíme však zostať nohami na zemi. Nebudem chváliť jednotlivcov, pretože je to zásluha celého kolektívu. Tento zápas vyhral tím,“ uviedol Goluža, ktorý neskrýval emócie po prvom víťazstve svojich zverencov v Lige majstrov 2019/2020. Na jeho tvári sa objavili aj slzy.

Aj tentoraz to vyzeralo zle-nedobre. V polovici druhého dejstva si družstvo z Bitoly vypracovalo štvorgólový náskok, ale slovenský šampión sa spamätal a zabral v pravej chvíli. „Boli sme svedkami vybičovaného stretnutia, 60 minút sa hralo vo fantastickej atmosfére, aj keď neprajnej k hosťujúcemu mužstvu. Naše mužstvo, ktoré v ostatných týždňoch malo veľké problémy, sa však podobne ako v predchádzajúcich zápasoch nevzdávalo ani za nepriaznivého stavu. Ukázalo obrovské srdce a bojovnosť. Po každej chybe sa ju hráči snažili napraviť, preto im patrí veľká gratulácia a poďakovanie, že verili v to, čo posledné týždne robíme. Napokon sme získali zaslúžené dva body,“ poznamenal pre klubový web generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Dôležitými zákrokmi prispel k obratu brankár Mario Cvitkovič: „Vedeli sme, že nás tu bude čakať výborná atmosféra a bude to náročné. Ukázali sme však charakter a bojovnosť aj vo chvíľach, keď to nešlo dobre. Zo 17:21 sme otočili na 22:21 a potvrdili sme, že sa musí hrať 60 minút, veriť v seba a tomu čo robíme.“

O zisku dvoch bodov pre Tatran rozhodol Januš Lapajne. „Som šťastný, že som napokon strelil víťazný gól, ale keby som tak strieľal aj skôr, možno by bol náš výkon ešte lepší. Je to však super. Musím pochváliť Maťa Straňovského ako vybojoval poslednú loptu, obetavo sa po nej hodil, ako hral Oliver Rábek, ako super chytal Mario Cvitkovič. S takým brankárom môžete vyhrať nad každým mužstvom,“ skonštatovala slovinská spojka, ktorá skórovala šesť sekúnd pred koncom. Svojím gólom len potvrdila doterajšiu tradíciu v C-skupine, že duely HC Eurofarm Rabotnik sa doteraz vždy skončili jednogólovým rozdielom. V nedeľu, našťastie, pre Tatran. Rabotnik z piatich vystúpení štyrikrát prehral o jediný gól.

Autor: SITA, Foto: ehfcl.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022