Načítavanie údajov ...

Prestupový kolotoč v Iuvente, Szarková mení dres v Maďarsku

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa pripravujú na blížiace sa finálové boje v národnom play-off proti HC DAC Dunajská Streda, ale funkcionári klubu dávajú dokopy káder na nadchádzajúcu sezónu.

Po Čiernohorke Anastasiji Krivokapičovej prichádza na Zemplín talianska reprezentantka s rumunskými koreňmi Cristina Viorica Gheorgheová. Tridsaťšesťročná skúsená pravá spojka prestupuje z maďarského Szombathelyu. Gheorgheová podpísala zmluvu na jednu sezónu. „Verím, že pre nás bude prínosom ako na ihrisku i v kabíne a svojimi skúsenosťami obohatí naše mladé hráčky,“ uviedla športová riaditeľka Iuventy Helena Aspridu.

V finálovej sérii s Dunajskou Stredou nepomôže Iuvente čiernohorská ľavá krídelníčka Marija Radovičová, ktorá sa zranila v stretnutí proti DHK Baník Most a už sa aj podrobila operácii kolena. Do bojov o zlato síce nezasiahne, ale v Michalovciach bude pôsobiť aj naďalej. „Som veľmi rada, že tu zostávam ďalšie dva roky. Klub, ako aj mesto som si veľmi obľúbila,“ poznamenala pre klubový web Radovičová, ktorá pôsobí v Iuvente od sezóny 2019/2022.

Známe sú aj pôsobiská odchádzajúcich slovenských reprezentantiek z tímu úradujúceho šampióna. Marianna Rebičová po dvoch rokoch vo svojom materskom klube opäť zamieri do zahraničia. Dvadsaťosemročná ľavá spojka prestúpi do poľského klubu MKS Lublin. Rebičová v roku 2018 odišla do maďarskej Kisvárdy, o rok neskôr si obliekala dres slovinského RK Krim Mercator Ľubľana a potom sa po prekonaní zdravotných problémov vrátila domov.

Pivotka Nikoleta Trúnková okúsi prvý zahraničný angažmán. Jej zamestnávateľom bude maďarský prvoligový klub Kisvárdai KC, v ktorom pôsobia dlhodobo zranená Veronika Habánková či mladá Dorota Bačenková. Spoluhráčkou 23-ročnej Trúnkovej bude Simona Szarková, ktorá tiež figuruje medzi päticou nových akvizícií v kádri Kisvárdy.
Szarková po roku opäť mení dres v rámci Maďarska, keď aktuálnu sezónu strávila v Siófok KC. Pre 30-ročnú spojku to bude tretí klub v Maďarsku, keď od decembra 2018 do konca súťažného ročníka 2020/2021 hrávala v Mosonmagyaróvári. Predtým krátko pôsobila v nórskom Storhamar Haandball Elite. Novozámocká rodáčka pochádzajúca zo Šurian si v rámci spoločnej slovensko-českej súťaže obliekala dresy DHK Baník Most a HK Slovan Duslo Šaľa.

Krivokapičová nahradí v Iuvente krajanku – pivotku Ivanu Godečovú (ide do Budučnosti Podgorica), Gheorgheová zase na pravej spojke Adriánu Holejovú. Dvadsaťtriročná michalovská rodáčka a univerzálna spojka odchádza po sezóne do francúzskeho klubu OGC Nice Côte d´Azur Handball, kde pôsobí bývalá reprezentantka SR Martina Školková.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://siofokkc.hu/

Najnovšie news

07. Oct, 2022

Zomrel Milan Sivák

S hlbokým zármutkom sme prijali správu, že nás vo štvrtok 6. októbra 2022 vo veku 60 rokov navždy…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022