Načítavanie údajov ...

Prezident IHF žiada „proaktívne vedenie“, aby sa preložili podujatia postihnuté koronavírusom

Prezident Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) Hassan Moustafa označil proaktívne vedenie za zásadné pre plánovanie zmien termínov a kontrolu športových udalostí uprostred krízy COVID-19.

Vo vyhlásení Moustafa tiež uviedol, že IHF si počas pandémie zachová transparentnosť.

„Chcel by som ubezpečiť naše členské federácie, že IHF bude naďalej monitorovať situáciu s COVID-19 a je pripravená sa prispôsobovať akýmkoľvek opatreniam nad rámec tých, ktoré už IHF prijala, aby sa zaistilo zdravie a bezpečnosť všetkých v hádzanej,“ uviedol Moustafa.

„Zostaneme v úzkej a transparentnej komunikácii s našimi členskými federáciami a ostatnými zúčastnenými stranami. Privítam od nich akékoľvek otázky a pravidelnú komunikáciu.“

Moustafa sa predposledný marcový týždeň zúčastnil videokonferenčného hovoru s prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (IOC) Thomasom Bachom, v ktorom riadiace orgány dostali aktualizované informácie o preventívnych opatreniach, ktoré sa majú prijať.

Na stretnutí sa diskutovalo aj o budúcnosti olympijských hier v Tokiu 2020, ktoré majú byť odložené rovnako ako aj kvalifikačné podujatia.

IHF musela preložiť olympijský kvalifikačný turnaj mužov a žien, ktorý by sa mohol odohrať niekedy v júni.

Preložili aj IHF Trophy a hádzanárske kurzy v školách. O osude IHF Women’s Junior a Youth World Championships sa ešte musí rozhodnúť.

„Zdravie zúčastnených ako aj usmernenia orgánov budú prioritou,“ dodal Moustafa.

„Zatiaľ však nevieme aká bude situácia v júli a auguste, takže neustále monitorovanie a proaktívne vedenie je rozhodujúce.“

Olympijské hry v Tokiu 2020 sa majú začať 24. júla, IOC však prvýkrát v nedeľu 22.3. pripustil možnosť odloženia. (pozn. OH sa budú konať 23. júla – 8. augusta 2021)

Zdroj: insidethegames.biz

Autor: Michael Houston

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022