Načítavanie údajov ...

Pri Packovej premiére prehra Sloveniek vo federálnom derby

Hádzanárky Slovenska podľahli v piatok v Púchove v prvom z dvojice medzištátnych prípravných stretnutí výberu Česka 22:26 (9:12). Zverenky trénera Jána Packu, pre ktorého bola konfrontácia s účastníkom ME 2018 premiérovým stretnutím od nedávneho nástupu do funkcie, sa pripravujú na I. fázu kvalifikácie MS 2019.

Slovenky si Češkami zmerajú sily v púchovskej sTC Aréne aj v sobotu 29. 9. od 11.00 h v odvete (bude sa hrať za zatvorenými dverami bez prítomnosti divákov, pozn.), ktorou zakončia tohtotýždňové sústredenie na Považí.

Výsledok – piatok:
Slovensko – Česko 22:26 (9:12)
Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková, Oguntoye – Pastorková 2, Trúnková 3, Patrnčiaková, Takáčová, Popovcová 3, Bujnochová 2, S. Szarková 5, Rebičová 2, Habánková 1, Fiľková-Trehubová 1, Wollingerová 3/1, J. Vargová
pok. hody: 1/1 – 5/3, vylúčené: 4 -1, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula (obaja SR), 150 divákov

Slovenskému tímu, ktorý až na krídelníčku Takáčovú začal v „michalovskej“ zostave, nevyšiel úvod. V 5. min síce Rebičová znížila na 1:2, ale aj v ďalšom priebehu hráčky v bielych dresoch často vychytala brankárka Satrapová. Češky zvyšovali svoj náskok, počas dvojnásobnej presilovky Luzumová zvýšila na 6:1 v 10. min. Nasledoval oddychový čas kouča Packu, ktorý prestriedal družstvo. V 14. min to vyzeralo už hrozivo (1:7). Na palubovku prišla Szarková a troma presnými zásahmi sa postarala o zníženie na 4:8 v 18. min, čím našla kľúč na otvorenie českej defenzívy. Slovenky postupne ukrajovali z náskoku súperiek, zákrokmi im pomohla aj brankárka Gubiková, a tak v 27. min prehrávali už len 9:11. Potom sa mohli dotiahnuť aj na rozdiel jediného gólu, ale vzápätí stanovila na opačnej strane polčasové skóre na 12:9 pre ČR Jeřábková.
Slovenský tím nezachytil na začiatok II. polčasu, po nechelých deviatich minútach hry prehrávalo už 10:18. Češky v týchto fázach dobre bránili a takmer každé zaváhanie súpera trestali. Po oddychovom čase zverenky kouča Bašného zvýšili svoje vedenie na 20:10. Takmer deväťminútové čakanie na ďalší gól v českej sieti ukončila v 42. min najlepšia slovenská strelkyňa Szarková (11:20). So spoluhráčkami potom predsa len skresali manko – v 52. min 17:23 a päť minút pred koncom Popovcová skorigovala na 20:25. Češky však v závere drámu už nepripustili.

Hlas:
Ján Packa (tréner SR): „Urobili sme dnes asi 15 technických chýb pod vplyvom nervozity a neistoty v našom hernom systéme v obrane i útoku, ale videl som aj veľa pozitívnych vecí, takže napriek prehre je to v poriadku. Aj za vysoko nepriaznivého stavu sme hrali ďalej trpezlivo svoju hru a napokon sme to skorigovali. Dali sme šancu všetkým hráčkam, aby sme ich videli v akcii počas zápasu. Musíme si dať pozor na začiatky polčasov a byť maximálne koncentrovaní. Bolo vidieť, že Češky majú skúsenejšie družstvo. Prehrali sme, máme na čom pracovať, ale ideme ďalej.“

Autor, Foto: SITA

Please accept YouTube cookies to play this video. By accepting you will be accessing content from YouTube, a service provided by an external third party.

YouTube privacy policy

If you accept this notice, your choice will be saved and the page will refresh.

 

 

 

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022