Načítavanie údajov ...

Problémy v útoku, čiastočná spokojnosť s obranou

„Prehrali sme zaslúžene, súper nás prevýšil vo všetkých činnostiach“

Slovenská mužská hádzanárska reprezentácia pripravujúca sa na budúcoročné domáce majstrovstvá Európy odohrala po 14 mesiacoch konečne prvý „ostrý“ duel. Jej súperom bol v rámci Euro Cupu najlepší tím z predchádzajúceho kontinentálneho šampionátu. Španieli v Bratislave s prehľadom triumfovali 30:18 (16:8) a získali svoje prvé body do tabuľky. Zároveň nastavili určité zrkadlo výberu trénera Petra Kukučku, ktorý nastúpil citeľne oslabený. Rozdiel medzi oboma tímami bol evidentný od úvodných minút, a to najmä v ofenzívnej činnosti.
„Celý zápas sme mali veľký problém s útokom, či už proti vysunutej obrane 1-2-3 alebo agresívnej 0-6. Nevedeli sme sa cez to presadiť a v našom podaní tam boli len záblesky. Chlapci nemali potrebné tempo či nasadenie a veľa nám pochytal Corrales. Trinásť technických chýb v našom podaní je veľa na súpera tohto rangu,“ priznal po stretnutí kouč Peter Kukučka, podľa ktorého jeho zverenci začali proti favoritovi s veľkým rešpektom: „Mohlo sa to vyvíjať aj inak. Robili sme však technické chyby a zahodili nejaké šance. Môžem vysloviť spokojnosť s určitými pasážami v obrane. Keď sme stáli šiesti proti šiestim, nemali sme problémy. Škoda lacných gólov v závere prvého polčasu. Som spokojný s 12 – 15 minútami, ale len s defenzívou. Prehrali sme zaslúžene, súper nás prevýšil vo všetkých činnostiach.“
Slovenskí hádzanári sa môžu pokúsiť podať zlepšený výkon už v piatok 12. marca, keď opäť v Bratislave nastúpia od 19.00 h v rámci Euro Cupu proti reprezentantom Maďarska.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022