Načítavanie údajov ...

Prokop okúsi zahraničný angažmán, bude hrať v Maďarsku

Jakub Prokop od novej sezóny v tíme Budakalász Kézilabda

Jeden z najlepších strelcov Slovnaft handball extraligy mužov mieri do zahraničia. Angažmán za hranicami Slovenska prvýkrát okúsi Jakub Prokop, v anulovanej uplynulej sezóne opora HKM Šaľa. Člen kádra slovenskej mužskej reprezentácie bude pôsobiť v Maďarsku. V krajine našich južných susedov si v ročníku 2020/2021 bude obliekať dres tímu s názvom Budakalász Kézilabda ZRT, s ktorým sa dohodol na ročnej zmluve.

„Úprimne som veľmi rád, že sa mi podarilo splniť si sen a dostať sa do zahraničia. Maďarská liga je však na veľmi vysokej úrovni, o čom hovoria aj rebríčky EHF, a preto viem, že ma určite nečaká nič jednoduché. Dúfam, že to bude pre mňa dobrý krok pre posun vpred v mojej kariére,“ uviedol Prokop.

Ten bude v družstve, ktorému v nedohranej sezóne najvyššej maďarskej súťaže patrilo predposledné 13. miesto, pôsobiť pod vedením nového kouča Istvána Csoknyaia. Niekdajší kouč Balatonfüredu i maďarskej reprezentácie (Budakalászu sa upísal na 3 roky) chcel talentovaného 21-ročného Slováka do výrazne obmeneného kádra, v ktorom by mu mal patriť post prvej ľavej spojky. Účinkovanie v kvalitnej súťaži, v ktorej nemôže rátať s ľahkými duelmi, bude preňho i pre slovenskú hádzanú veľké plus.

„Budakalász mal o mňa záujem približne mesiac. Vedel som, že budú budovať nový tím, ale až do minulého týždňa nemali vyriešenú funkciu trénera. Aj výber kouča bol jedným z hlavných dôvodov, prečo som sa rozhodol pre tento klub. Funkcionári z HKM Šaľa tento krok plne rešpektovali, za čo im taktiež ďakujem,“ pokračoval Prokop.

V uplynulom ročníku hrali za Budakalász dvaja Slováci – dlhoročná opora Martin Mazák a chvíľu, kým neprišlo k predčasnému koncu sezóny vinou koronavírusu, aj Patrik Hruščák. Mazák sa nedohodol na pokračovaní svojho pôsobenia, takže nebudú s Prokopom spoluhráči. „Konkrétne na klub som sa neinformoval. Potreboval som sa len poradiť s ľuďmi z prostredia reprezentácie, či si myslia, že tento prestup je správny krok. Mal som ešte dve ponuky. Z maďarského Ceglédi KKSE a z tímu nováčika nemeckej I. bundesligy Tusem Essen, kam som mal ísť o týždeň na skúšku,“ prezradil reprezentant SR, ktorý zároveň vysvetlil svoju voľbu: „To, že Budakalász skončil na 13. priečke ma vôbec neodrádzalo. Tím prešiel prestavbou pred nadchádzajúcou sezónou a bolo obmenené skoro celé družstvo. Výmena prebehla aj na trénerskom poste. Keďže však Budakalász chcel do konca minulého týždňa uzavrieť káder na novú sezónu, v prípade neúspechu na skúške v Nemecku by som s najväčšou pravdepodobnosťou zostal bez zahraničného angažmánu. Ďalším dôvodom bolo to, že z môjho pohľadu moja momentálna výkonnosť nie je zatiaľ taká, aby som pravidelne nastupoval na zápasy v najlepšej lige sveta. Jednoducho, nechcel som sedávať na lavičke, aj keď v lepšej lige. Dúfam teda, že to je správny krok.“

Jakub Prokop pred sezónou strávenou v Šali hrával za bratislavský ŠKP, v ktorom vstúpil na extraligovú scénu.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022