Prokop s otrasom mozgu, pauzovať bude 10 dní

Jakub Prokop nedohral duel s Dabasom, pamätá si lakeť protihráča pred svojou tvárou a úder

Hádzanári maďarského Budakalászu zvládli nedeľňajšie ligové stretnutie, keď na pôde posledného Dabasu zvíťazili jednoznačne 27:17 a získali dva dôležité body, ktorými sa vzdialili zostupovej zóne. Víťazstvo potešilo aj slovenského reprezentanta v službách hostí Jakuba Prokopa, ktorý si však radosť z neho nemohol vychutnať. V zápase stihol odohrať necelých 17 minút, počas ktorých vyslal na bránku súpera jednu strelu a raz bol napomínaný žltou kartou.
„V prvom polčase chcel na mňa protihráč spraviť kľučku. Presne si nepamätám, akým spôsobom to bolo, len v poslednom okamihu som videl, ako sa ku mojej tvári približuje jeho lakeť a potom si spomínam už len na úder. Následne počas polčasovej prestávky som v šatni začal cítiť, že niečo nie je v poriadku a prejavovalo sa to nevoľnosťou a zlým videním. Druhý polčas som teda sedel na lavičke s chladivými zábalmi okolo hlavy a mal som už aj problém rozpoznať spoluhráčov na palubovke. Keďže toto nebolo prvýkrát, keď sa mi niečo takéto stalo, vedel som, že najpravdepodobnejšie pôjde o otras mozgu. Následne po zápase a po príchode do Budapešti sme išli s riaditeľom klubu do nemocnice, kde som podstúpil CT vyšetrenie,“ opísal nedeľňajšie udalosti pre slovakhandball.sk Prokop.
Domáci Dabas poriadne hrýzol. Po vyrovnanom úvodnom dejstve (11:11) držali jeho hráči krok ešte aj necelých 10 minút po zmene strán (14:15). Potom sa však Budakalász hrajúci už bez 22-ročnej slovenskej spojky odpútal a dosiahol výhru dvojciferným rozdielom, ktorá ho posunula v tabuľke na 8. priečku.
„Úprimne povedané, najviac mi bolo ľúto, že som nemohol dohrať stretnutie a po ňom oslavovať triumf s chalanmi na palubovke. V prípade, že sa môj stav bude len zlepšovať, tak mám od lekára momentálne nariadených desať dní odpočinku. Keďže tento týždeň nemáme na programe duel, mal som takpovediac šťastie v nešťastí,“ dodal s pozitívnym nádychom Prokop.