Načítavanie údajov ...

Prokop so Smetánkom dali spolu jedenásť gólov, ich Nava len remizovala

Ženská zložka mala minulý týždeň asociačný termín, preto sa hrali len ligové súťaže mužov. V maďarskej lige sa zo Slovákov najviac darilo Martinovi Potiskovi, hoci jeho HE-DO B BRAUN Gyöngyös prehral s Telekomom Veszprém 30:39. On dal tri góly vrátane jedného z pokutového hodu. Cegléd získal dva body na pôde tímu Budai Farkasok (21:20), raz skóroval aj Martin Mazák. Gól Šimona Macháča nepomohol družstvu Fejér B.Á.L. Veszprém uspieť doma proti Dabasu (30:33), Ferencváros s Jakubom Mikitom podľahol v Szegede 33:39 a Michal Tóth ml. (Balatonfüredi KSE) pomohol 9 zákrokmi pri 21 strelách k zisku bodu na palubovke NEKA (23:23).

V Nemecku sa v II. bundeslige zrodilo vysoké víťazstvo Nordhornu v Rostocku (31:22), k čomu prispel aj strelecky stopercentný Dominik Kalafut, keď všetky tri jeho pokusy skončili v sieti. Dessau odvrátilo prehru vyrovnaním v poslednej sekunde na palubovke tímu Lübeck-Schwartau (28:28), pričom Dávid Mišových dal dva góly z troch striel, ale odohral celý zápas.

Vo Švajčiarsku pokračovalo úspešné ťaženie HC Kriens-Luzern. Zverenci trénera Petra Kukučku zdolali St. Gallen s Mariánom Žernovičom v bránke (37:34), keď slovenský gólman mal na konte 5 zákrokov pri 32 strelách. HSC Suhr Aarau remizoval s Bernom 28:28, pivot domácich Martin Slaninka premenil tri zo siedmich striel.

V českej extralige prispel Marek Hniďák štyrmi gólmi k výhre Lovosíc na pôde Maloměříc 32:27. Dva góly Ľuboša Hlipalu neodvrátili domácu prehru Jičína s Plzňou (19:30). Kopřivnický tím Otta Kancela prehral na pôde majstrovskej Karvinej 28:35. Zubří s trénerom Petrom Dávidom s prehľadom pokorilo Brno (34:27). Veselí aj bez gólového príspevku Slovákov Hajka s Parollym vyhralo v Strakoniciach 25:18. Daniel Valo doviedol Frýdek-Místek k výhre na palubovke Hraníc (31:20). Tatran Prešov aj vďaka sedemgólovým legionárom Kasatkinovi s Ivanovičom otočil vývoj proti pražskej Dukle (32:24). Za hostí dal Marek Hlinka jeden gól, Matúš Moravčík neskóroval.

Brankár Michal Martin Konečný bol pri prehre Ferlachu v Kremse 27:36, pričom líder tabuľky prerušil sériu troch víťazstiev jeho tímu.

V druhej najvyššej španielskej súťaži sa Nava napriek streleckej potencii slovenského dua Jakub Prokop (7 gólov) – Tomáš Smetánka (4) musela uspokojiť len s bodom na palubovke Villa de Aranda (31:31).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Julio Calvo / https://balonmanonava.com/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022