Prokop a Hniďák osemgólovými lídrami svojich tímov, Kováčech opäť a aj Škoricová s dvojcifernou nádielkou

V zápasoch I. maďarskej ligy sa darilo klubom Slovákov. Tatabánya po troch dueloch bez výhry zabrala v Csurgó (27:22), Lukáš Urban strávil na palubovke cez 34 minút, mal stopercentnú úspešnosť streľby (2/2) a dvakrát bol vylúčený. Ferencváros naplnil papierové predpoklady proti tímu NEKA (32:28), keď Marián Žernovič mal v bránke deväť zákrokov a Jakub Mikita uspel so svojím jediným streleckým pokusom. Dôležité víťazstvo dosiahol Eger na palubovke posledného Kecskemétu (29:28) aj s prispením Šimona Macháča, ktorý odohral takmer 56 minút, dal tri góly zo štyroch striel a odpykal si dva tresty. Výnimkou bol HE-DO B BRAUN Gyöngyös, ktorý nestačil doma na Balatonfüredi KSE (27:28). Jeho tvorca hry Ľubomír Ďuriš odohral vyše 46 minút a skóroval štyrikrát zo siedmich striel. Michal Tóth mladší predviedol za hostí dvanásť zákrokov pri 31 streleckých pokusoch.

USAM Nimes Gard prerušil negatívnu sériu štyroch ligových duelov bez výhry, keď si poradil so Chambéry 33:28. Teodor Paul sa do bránky dostal na jeden pokutový hod, ktorý hosťom aj zneškodnil.

Minden nepotvrdil víťazstvo z predchádzajúceho kola, keď doma podľahol tímu FRISCH AUF! Göppingen 30:33, pričom Tomáš Urban v drese GWD dal päť gólov z ôsmich pokusov (z troch pokutových hodov premenil dva) a raz bol vylúčený. Lipsko s asistentom trénera Milošom Puterom zdolalo Wetzlar 30:26 a už len dva body ho delia od priečok zaručujúcich účasť na európskej scéne. Naopak, v ostatnom čase sa nedarí Bergischeru HC, ktorý zaváhal v Balingene. Csaba Szücs ml. mal pri dvoch strelách stopercentnú úspešnosť, ale prehru 28:30 to nepomohlo odvrátiť.

ASV Hamm-Westfalen bez Mateja Mikitu v zostave (v uplynulých dňoch mal problémy s členkom) podľahol v šlágri II. bundesligy doma vedúcemu Gummersbachu 26:31.

Marek Hniďák premenil na gól osem z jedenástich striel počas 44 minút na palubovke, ale jeho HC Burgenland prehral vonku s rezervou SC DHfK Lipsko tesne 25:26, hoci po polčase vyhrával 15:9. Hniďák bol najlepší hráč svojho tímu, jeho vydarené vystúpenie sledoval aj kouč brankárov v reprezentácii SR Miloš Putera, ktorý trénersky pôsobí v Lipsku.

Nava s osemgólovým prispením Jakuba Prokopa (vystrelil 10-krát, raz bol vylúčený) zabodovala na pôde Torrelavegy, kde vyhrala 33:30 a drží sa v hornej polovici tabuľky španielskej Ligy Asobal. Prokopov spoluhráč Tomáš Smetánka sa raz dostal k zakončeniu, ale bez gólového úspechu. Puente Genil zaváhal pred svojimi fanúšikmi s Cuencou (31:35), Michal Martin Konečný predviedol tri zákroky pri desiatich strelách, dvom čelil z pokutových hodov. Jeho klub zostal v tabuľke šiesty za Navou.

V popredí českej extraligy sa drží Sokol Nové Veselí s trénerom Petrom Kostkom. Vyhral na palubovke družstva Maloměřice Brno 30:21, k čomu prispel Anur Burnazovič piatimi presnými zásahmi, z toho štyrikrát sa presadil z pokutového hodu. V zostave víťazov bol aj Andrej Parolly. V šlágri si majstrovská Plzeň poradila so Zubří, ktoré vedie Peter Dávid, rozdielom šiestich gólov 29:23. Marek Korbel strelil jeden gól víťazov. Dukla Praha, za ktorú nastúpil Marek Hlinka a dal šesť gólov (raz vylúčený), len remizovala s Brnom 25:25 a v tabuľke sa krčí len na 8. mieste. Frýdku-Místku, ktorý vedie Daniel Valo, sa nedarí posunúť vyššie v tabuľke. Tentoraz nestačil v Hraniciach na posledný tím poradia, ktorému podľahol 28:30. Otto Kancel si na strane zdolaných hostí pripísal jedno vylúčenie.

Górnik Zabrze sa drží medzi najlepšími v najvyššej poľskej súťaži. Počas víkendu zdolal Piotrkowianin Piotrków 25:23, k čomu Ľubomir Ivanicja prispel dvoma gólmi a odpykal si aj jeden dvojminútový trest.

HSC Suhr Aarau v súboji susedov v tabuľke švajčiarskej ligy ťahal za kratší koniec proti Wackeru Thun (27:30). Pivot domácich Martin Slaninka raz zakončil útok HSC, ale bez gólovej radosti, navyše bol raz vylúčený.

Grécky AEK Atény suverénnym spôsobom zvládol ligový duel na pôde Arisu (39:20), Juraj Briatka odohral približne 40 minút a strelil jeden gól.

Len druhú prehru v sezóne utrpel Sportunion Leoben, ktorý prehral u Brixton Fire Krems Langenlois 30:31, hoci ešte šesť minút pred koncom viedol 29:26. Leoben, za ktorý dosiahol Marek Kováčech jedenásť gólov (z piatich pok. hodov dal tri) a Ľubomír Jadroň päť gólov, je naďalej na čele svojej skupiny II. rakúskej ligy.

Ruský Rostov, kde pôsobí ako asistent trénera Tomáš Hlavatý, tesne vyhral na palubovke chorváskej Podravky Koprivnica 23:22 a drží sa v popredí A-skupiny Ligy majstrov žien.

Do štvrťfinále Nemeckého pohára prenikli hádzanárky Thüringer HC, ktoré po vyrovnanom polčase po zmene strán zlomili odpor HSV Solingen-Gräfrath 29:24. Lýdia Jakubisová sa pri štyroch strelách trikrát tešila z gólu, pridala aj jednu asistenciu a raz sa dopustila technickej chyby.

Siófok ukončil trojzápasovú šnúru prehier, keď na palubovke posledného Érdu vyhral 28:26, hoci mu pre zranenie chýbala kanonierka Simona Szarková.

V rakúskej lige líder Hypo Niederösterreich pokoril tretí MGA Fivers s Adrianou Medveďovou v bránke (40:21). Posledný Eggenburg s trénerom Tiborom Csókom a hráčkou Barborou Královou nestačil doma na Ferlach/Feldkirchern (23:28).

HSC Kreuzlingen vyhral v súboji tabuľkových susedov najvyššej švajčiarskej súťaže v Thune 29:27 aj veľkou zásluhou Petry Škoricovej, ktorá bola autorkou desiatich gólov z 18 striel, z toho premenila štyri z piatich pokutových hodov. Spravila tri technické chyby a raz bola vylúčená. LC Brühl Handball v realizačnom tíme s Ľubomírom Švajlenom a v zostave bez pôvodom Slovenky Kataríny Šimovej deklasoval vonku GC Amicitia Zürich 42:17.

Vo štvrťfinále Českého pohára žien sa podľa očakávania presadil DHK Baník Most na pôde DHC Sokol Poruba (31:23). Za domáce s koučom Stanislavom Pupíkom dala dva góly Alžbeta Michalíková, z víťazného tímu mala Katarína Kostelná na konte tri góly a jedno vylúčenie, Lucia Mikulčík skórovala dvakrát a Tatiana Šutranová sa nezapísala do listiny strelkýň.