Načítavanie údajov ...

Proti Čechom bez Ďuriša, Macháča i Daniho

Do nominácie hádzanárov SR na decembrové sústredenie zasiahol koronavírus i rodinné dôvody

Slovenskí hádzanárski reprezentanti si veľa oddychu počas vianočných sviatkov neužili, keďže už v sobotu predpoludním mali zraz v Trenčíne pred decembrovým sústredením, ktorou začnú fázu prípravy plánovanú v období na prelome kalendárnych rokov.

Hlavný kouč národného tímu mužov SR Peter Kukučka nominoval 18-členný káder, ale – ako už býva tradíciou – opäť zasiahla vyššia moc a družstvo sa nezíde v tomto ohlásenom zložení. „Pre pozitívne testy na koronavírus nám vypadli pivot maďarského Egeru Šimon Macháč a tiež Jakub Dani z HK Košice, ktorému som chcel dať šancu na pravej spojke. Okrem toho nepríde ani tvorca hry maďarského Gyöngyösu Ľubo Ďuriš, ktorý sa ospravedlnil z rodinných dôvodov,“ poskytol základnú informáciu pre web slovakhandball.sk Kukučka a k zloženiu svojho tímu dodal: „Ešte nie sú doriešené administratívne záležitosti s Ivanicjom a Birdahičom. Obaja už majú slovenské pasy, ale Medzinárodná hádzanárska federácie (IHF) potrebuje súhlas od ich materských zväzov. Neviem, či sa to stihne do 29. decembra. Bez ohľadu na to chceme, aby prišli na zraz a absolvovali s nami tréning. Ak sa to vybaví, budú aj hrať.“

Realizačný tím slovenskej mužskej reprezentácie zatiaľ nemôže počítať s hádzanármi pôsobiacimi v Nemecku. Napriek trom spomenutým absenciám neplánuje povolať náhradníkov. „Za normálnych okolností by to bolo jednoduchšie, ale v čase korony zohnať hráča, ktorý by sa stihol počas sviatkov otestovať a už mal aj výsledok testu, je problém. Nechceme, aby niekto prišiel iba na zápas. Potrebujeme, aby odtrénoval všetkých päť tréningových jednotiek a vedel, čo chceme hrať. Našťastie, nikto iný neavizoval zdravotné problémy. Dúfam, že už nikto ani nepribudne, a tak odohráme duel s Čechmi so zostávajúcimi hráčmi,“ dodal Kukučka.

Jeho zverenci hneď na úvod zrazu absolvovali povinné testovanie v Ilave. Po technickej porade bude ešte v sobotu nasledovať prvý tréning v Trenčíne, kde budú Slováci aj ubytovaní v hoteli Magnus.

Po troch dňoch prípravy si Slováci v utorok 29. decembra od 16.00 h zmerajú v Trenčíne sily v derby s Českom. Stretnutie so začiatkom od 16.00 h si budú môcť pozrieť hádzanárski fanúšikovia prostredníctvom priameho televízneho prenosu na Dvojke.

Po krátkom voľne budú reprezentanti SR pokračovať v príprave na domáce majstrovstvá Európy 2022. Zídu sa 2. januára 2021 v Bratislave a 4. 1. večer sa presunú do Győru, kde si 7. a 8. 1. dvakrát zmeriame sily s Maďarmi. Druhý januárový blok sa začne 11. 1., Slováci budú bývať v Galante a 15. – 16. 1. sa pred televíznymi kamerami stretnú v Šali s Rumunskom. Tretí blok je v pláne od 18. 1.v Bratislave, miestom tréningov bude nová hala vedľa Domu športu, pričom 20. a 21. 1. (pôvodne 21. a 22. 1.) príde na rad dvojzápas s maďarským výberom do 21 rokov.

Aktualizovaná nominácia hádzanárov Slovenska na decembrové sústredenie (26. – 29. 12. 2020) a prípravný duel proti Česku (29. 12.) v Trenčíne:

brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.)

pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Boris Rešovský (ŠKP Bratislava)

krídla: Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Daniel Polák (HKM Šaľa), Ljubomyr Ivanicja (MŠK Považská Bystrica), Dávid Mišových (HáO TJ Slovan Modra)

spojky: Lukáš Urban (C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Jakub Prokop (Budakalász Kézilabda ZRT/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (CSM Fagaras/Rum.), Tomáš Tschur (HáO TJ Slovan Modra), Derviš Birdahič (ŠKP Bratislava), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022